• |
ide | kryesore

Denoncimi Berishës: Drejtoresha e SHISH ka shkuar në mënyrë të fshehtë në Serbi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në ‘Facebook’, shkruan se drejtoresha e Shërbimit Informativ Shtetëror Vlora Hyseni ka vizituar në mënyrë sekrete Beogradin në nisje të punës së saj.


Berisha shkruan se vizita e saj në mënyrë të fshehtë është një kërcënim për sigurinë e Kosovës, rajonit dhe NATO-s, ku thekson se mund të tronditet bashkëpunimi me shërbimet e vendeve mike.


Sakaq shton se dënon vizitën e Hysenit në Beograd dhe kërkon që kryetarja e SHISH të japë dorëheqje dhe të largohet nga detyra.

Postimi i plotë: 

Vizita e fshehtë e Vlora Hysenit në Beograd, kërcënim për sigurinë e Kosovës, Shqiperisë, rajonit dhe NATO-s. Miq, mediat informojnë se Vlora Hyseni, drejtore e Shërbimit Inteligjent të Shqipërisë nisi punën me vizitën e saj të parë sekrete në Beograd dhe ky lajm deri sot nuk është përgënjeshtruar nga SHISH. Kjo vizitë e saj në Beograd për kohën që zhvillohet, por dhe background-in e shkarkimit të saj nga autoritetet e Kosovës, dëshmon se ajo u emërua në atë post si një urë lidhëse konfidenciale midis Ramës dhe sivllaut të tij Vuçiç, në bashkërendimin e veprimtarive të tyre kundër Kosovës dhe jo vetëm.

Në këtë kontekst kjo vizitë në kulmin e krizës së marrëdhënieve Kosovë-Serbi flet për një bashkërendim të përpjekjeve të Ramës dhe padronit të tij kundër Kosovës, gjë që i intereson shumë ketij të fundit për shkak të krizës të rëndë politike të brendshme të Beogradit.

Por vizita e fshehtë e Vlora Hysenit në Beograd, po të kemi parasysh se ajo drejton Sherbimin Inteligjent të një vendi antarë të NATO-s është një ogur i keq për të gjithë informacionin e klasifikuar të NATO-s, i cili nëpërmjet konfidentes Hyseni mund të përfundojë në duart e padronit të Edi Ramës, Putinit të Vogël dhe nga ai, në duart e Putinit te Madh. Kjo vizitë është një goditje e rëndë për bashkëpunimin tonë me shërbimet e vendeve mike të rajonit të cilat pas saj nuk do shkëmbejnë më informocione të ndjeshme me shërbimin shqiptar duke ditur se konfidentja e Ramës mund t’i dërgojë ato në Beograd.

Dënoj këtë vizitë si një kërcënim serioz për sigurinë e Kosovës, të Shqiperisë, rajonit dhe NATO-s dhe kërkoj largimin e saj të menjëhershëm nga detyra. #sb26 Comments

 1. Te ishte i afte ky ne politike sa c’eshte ne thashethem s’do kishte perfunduar ashtu sic ka perfunduar. Eshte bo per gjynaf. Dopio non grata, pa Parti, pa logo, pa elektorat… se shpejti edhe pa ata 100 vetat qe e ndjekin neper tubime… 😂😂😂

  1. O fuge me ne fund dole me emrin tend te artit Jorgo P, duket qe ke marre urdher te permiresosh pelqyeshmerine e rames ne rrjet.
   nuk lahet muti me shurre o fuge

   1. E para e punes mos e permend pa lidhje Fugen se po e ze lemza kot me kot.

    E dyta e punes… pelqyeshmerine e Rames besoj se e pa i madh dhe i vogel me 15 Maj kur u numeruan ne mbare Shqiperine votat e hedhura brenda kutive nje dite me pare.

     1. Quna, me kete fjalor… me kete menyre te komunikuari nuk beni as per militante shoqate e jo me per militante te Ish Partise me te madhe Opozitare. Qe rahmet paste.

  1. ncuq dani meeret me rakip sulin lbanalogun, por doe kete shoqeruar doshi, bajrajt,, frrokun, ndoken, prengen, nicen, avdulajt, shullazin, rramna rrjaen, qifen, suel celen, qazon, ymer lalen, bushin, rroshin, etj etj etj

 2. Edhe nese ka shkuar per t’i cuar Vucic porosi te terhiqet nga dhuna ne Kosove se po djeg iniciativen Ballkani i Hapur, nuk eshte gje e keqe! Rama e do Vucic si koleg, por Kosoven e do me shume keshtu qe dicka do beje o Sali!

  1. Ja si ti edhe une besoj ato qe thote fuga me ramen!!! vetem ato qe thote lideri dhe partia!!! ….po fus ketu edhe veten me te debilizuarit si puna jote

 3. Sala ta beje si Luizi. Te shkoje ne QKB te hapi nje biznes per spektakle dhe produksione televizive dhe te gjeje nje pune tek Cimi… se me vjen keq ta them, por per politike… aha… s’mbush shume. Gjithsesi bravo per kembenguljen 30 vjecare. Tregon qe ka vullnet. Por per te arritur sukses ne jete duhet edhe pak talent. Talentin o e ke o s’e ke.

 4. Per te gjithe varikarsat e edi bythes qe i lepihen dhe ja marrin ne goje pa pushim, nuk ka tallje bythe me te madhe se
  te marresh nje kosovare tjua besh dr te shikut apo nje kosovar minister te jashtem apo minister arsimi.
  Militoni, spiunoni, votoni, merrjani edhe ne goje po tju pelqeje dhe vazhdoni te jeni te lumtur. Tani qe mbaruan
  zgjedhjet mund ta merrni jo vetem perpara por edhe nga mbrapa.

  1. vetem perpara, ata kthehen si te doje rames , dje ishin nacionaliste per ceshtje zgjedhjesh se donte bashkine me belerin sot jane europianiste per ceshtje madhore si kosova! Fajin e ka berisha dhe tani edhe albini . Keta e kthejne nga ti vije rames per mbare

   ceshtja eshte a jane part time te call center i erjon isufit apo te bodrumeve te fuges , po ca rendesie ka kjo do thuash ti , i njejti stil , i njejto skenar, i njejti qellim, i njejti organizator

 5. Lere Kosoven o Doktor por ik dhe lere PD te lire te bejne analizen e kesaj humbje katastrofike qe i ke sjell. Te riorganizohen dhe te fitojne. Sepse me ty do te fundosen me keq. Mos degjo ata servilet qe te rrethojne se i more ne qafe demokratet e gjore.Largoje ate klanin 30 vjecar me Tritan Shehun,Albana Vokshin,Flamur Noken,Mond Spahon,Edi Paloken,Jozefina Topallin,dhe ca te tjere qe nuk shifen kur dalin ne TV. Ti per ato cfare ke bere mire dhe per cfare nuk ke bere mire do te shkruaj historia por ka nje fund. Largohu doktor. Jam nje demokrat me zemer.

  1. Bravo komentuesvet. Per rrogat e ulta, per pensionet qesharake, per vjedhjet e parase publike ( 20 milione km ne fushe) per leket e Bechetavet, per , per , per ,pa mbarim fajet i ka Saliu me tabletin e tij. Vazhdoni zhgryhuni ne llucen e derave, derkuce te kenaqur

 6. te lumte o berishe , se ka nevoje qe te dihet se ca ben rama per ti sherbyer vucic

  rama eshte tradhtari numer 1, dhe kllouni numer 1 i shqiperis, na cau karin me fredi belerin qe do me i marre bashkine e beri ceshtje nacionaliste kur ishte thjesht abuzim i rames pe rte marre bashkine nga ana tjeter shkon e ben temena vucic se ashtu i thote cuni i vogel i sorros

  administrata e biden eshte administrata me vari karin e amerikes .. veprojne si i do trapi lobuesve dhe skane aspak vijimesi ne politiken e jashtme, lobon sorros ec vlla shaje albinin publikisht

  fol o berishe se na mbyti injoranca ne kete vend

 7. Per te gjithe opozitaret: nuk dua t’ju demoralizoj me shume se c’jeni demoralizuar, por e verteta duhet thene sado e hidhur te jete.

  Nuk ka me shans qe PD-ja te ringrihet. PD-ja eshte ceshtje e mbyllur tashme. Per hir te se vertetes ka vite qe eshte mbyllur. PD-ne dhe Salen NE do t’i mbajme si tip zombies te lidhur me zinxhir qe t’i rifreskojme here pas here kujtesen elektoratit se njerezit e kane kujtesen e shkurter. E harrojne shpejt te keqen.

  Thene sa me lart… detyra per te ndertuar nje opozite moderne do na bjere prape NEVE mbi supe. O do ta bejme si Adami dhe te heqim nje brinjen tone per te krijuar Even opozitare ose do gjejme dhe do mbeshtesim njerez te talentuar verdalle, ne mos i kemi gjetur tashme,

  Se nuk mund te eci perpara vendi pa Opozite. Ju e kuptoni edhe vete.

  Ju nderkohe mblidhni mendjen dhe futjuni punes ne Shqiperi ose shkoni te mesoni si punohet jashte shtetit. Se me llogje Kavaje nuk ecet perpara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *