• |
ide | kryesore

Kate Beckinsale reagon ndaj kritikave për pamjen në Cannes

Paparazzi, Slider

Ndërsa Kate Beckinsale pozoi  në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë javën e kaluar, veshja e saj nuk ishte e vetmja gjë që tërhoqi vëmendjen në mediat sociale.


Aktorja tërhoqi shumë kritika në postimin e saj në Instagram nga mbrëmja glam, me shumë që e akuzuan atë për operacion plastik. “Ju lutem më tregoni se keni bërë një ndryshim të fytyrës, sepse nuk është e mundur të jesh kaq e mrekullueshme në moshën 50-vjeçare,” komentoi një fans, duke e shtyrë Beckinsale t’i përgjigjet përdoruesit të Instagramit për të mbrojtur pamjen e saj rinore.


“Pa botoks, pa lazer, pa ndërhyrje në hundë, as mbushës”, shkroi aktorja e “Serendipity”. Ajo vazhdoi duke shpjeguar se merr “ bën trajtime për të rritur kolagjenin ”, duke shtuar, “Unë ndoshta do të provoja laserin, por kam pak frikë.  Deri tani jam kundër.” Komenti i saj me sa duket bëri që një fanse tjetër të shkruante: “Pse njerëzit e famshëm duhet të mohojnë procedurat e fytyrës? Thjesht mos gënjeni për këtë, ajo ende duket e mrekullueshme!”

Beckinsale – e cila tha në vitin 2021 se nuk mendon “aq shumë” për plakjen – iu kthye, “Nuk kam bërë një ngritje të fytyrës, mbushës apo botox. Nuk gënjej dhe nuk mund të pranoj që njerëzit të më akuzojnë për gjëra që nuk i kam bërë.” Më tej në seksionin e komenteve të aktores “Underworld”, Beckinsale iu përgjigj një komenti tjetër që e akuzonte për marrjen e “botoksit dhe mbushësve”, duke zbuluar se ajo ka një gjendje mjekësore që e pengon atë të dëshirojë ta bëjë këtë.

“Kjo nuk është hera e parë që Beckinsale mbron pamjen e saj. Në vitin 2021, ajo i tha Sunday Times se nuk kishte “bërë ndonjë ndërhyrje”, duke shtuar se  nuk ishte “kundër” por “nxehet” kur njerëzit bëjnë supozimin./Lapsi.al

 1 Comment

  1. o laps bytha dhe me aktoren e famshme te hollivudit Kate Beckinsale do merreni ju o plera dhe per kete do sajoni historira

    Kate Beckinsale esht bio nuk ka ber operacione plastike nga te gjith aktoret e botes Kate Beckinsale esht me e mira shum e thjeshte shum respektueshme shum e dashur dhe shum e drejte dhe shum e sinqerte turp tju vije te gjitheve atyre qe flasin keq per Kate Beckinsale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *