• |
ide | kryesore

Vëllai i Belerit: S’na lenë të drejtojmë Himarën sepse kanë frikë mos i pengojmë për resortet që duan të bëjnë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Leonard Beleri, vëllai i Fredi Belerit, ka dhënë sot një intervistë për televizionin Skai në Greqi. Ai thotë se vëllai i tij ndodhet në spitalin e burgut në Tiranë në gjendje të mirë. I pyetur nëse do të ribëhen zgjedhjet në Himarë ai nuk di të thotë me siguri sepse s’ka dhe një precedent në të kaluarën se si do të veprohet.


“E sigurt që çështja kryesore pse nuk lejojnë Fredi Belerin në krye të bashkisë është bregdeti dhe pronat e Himarës. Duan të ndërtojnë resorte të mëdha për njerëzit e tyre prandaj kanë frikë se mos ne e pengojmë këtë gjë”, u shpreh Leonard Beleri.


Ai tha më tej se mbajtja në burg e vëllait të tij është e paligjshme duke cituar këtu edhe Ylli Manjanin, ish-ministrin e Drejtësisë. Leonard Beleri kërkoi mbështetjen e politikës greke për të qëndruar në krah të Fredi Belerit duke ushtruar presion mbi Shqipërinë.

 3 Comments

  1. Shqiperise ti rruash karin ti o robqir.

    Ai fisqiri qe ke per vlla do kalbet ne burg dhe zgjedhjet do behen perseri.

    Po robt me shume ja qifsha Saliut qe beri koalicion me Fred jevgun.

  2. Kreu i SHISH Vlora Hyseni s’ka qenë në Serbi/ Pamjet filmike që përgënjeshtrojnë edhe Berishën,vesi del me shpirtin kete ben salihu perdite shpif shpif shpif se dicka ngel te shpellkaret cecene,keta beleret duan te pengojne zhvillimin e turizmit per llogari te greqise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *