• |
ide | kryesore

Armie Hammer reagon pas rrëzimit të akuzave për sulm se*sual.

Paparazzi, Slider

Zyra e Prokurorit të Qarkut të Los Anxhelosit njoftoi  se ata nuk do të akuzojnë Armie Hammer për sulm se*sual, pas një hetimi dy-vjeçar mbi akuzat e paraqitura për herë të parë në vitin 2021. Tani, aktori po ripërqendron vëmendjen e tij te familja e tij.


Një burim i thotë ET, “Armie ishte i tronditur dhe nuk e dinte që kjo çështje do të zgjidhej sot”. Burimi shton se Hammer është “përtej ngazëllimit” nga njoftimi, “Sidomos pasi ka shpenzuar kaq shumë para për faturat ligjore”. “Prioriteti i tij më i lartë tani është t’i rregullojë gjërat me fëmijët e tij dhe Elizabeth,” thotë burimi, duke iu referuar ish-gruas së Hammer, Elizabeth Chambers, me të cilën ai ndan dy fëmijë, Harper dhe Ford.


Sipas burimit, “frika më e madhe e aktorit është se fëmijët do të shohin artikuj negativë rreth tij një ditë. Kështu, ai është shumë i vendosur të krijojë besimin e tyre dhe t’u tregojë babanë dhe njeriun që është në të vërtetë. Përveç kësaj, ai është i fokusuar në karrierën e tij dhe shpreson dhe beson se do të punojë përsëri”, shton burimi. “Ai nuk ka ende asgjë të vendosur për atë që do të bëjë apo çfarë do të jetë zbulimi i tij i madh, por mezi pret ta kthejë jetën e tij në rrugën e duhur”.

Zyra e L.A. County DA lëshoi një deklaratë të mërkurën, duke shpjeguar vendimin për të mos akuzuar aktorin pas hetimit të tyre. “Ne e dimë se është e vështirë për gratë të raportojnë sulmin seksual. Edhe kur nuk mund të ecim përpara me një ndjekje penale, përfaqësuesit tanë të shërbimit të viktimave do të jenë të disponueshëm për ata që kërkojnë shërbimet tona,” thuhej në deklaratë. “Për shkak të kompleksitetit të marrëdhënies dhe pamundësisë për të provuar një takim se*sual jo-konsensual dhe të dhunshëm, ne nuk jemi në gjendje të provojmë rastin përtej një dyshimi të arsyeshëm.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *