• |
ide | kryesore

Kurti telefonon Erdoganin: Dhuna në veri nga milicia serbe

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se e ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, me të cilin ka diskutuar edhe për situatën e tensionuar në veri.


Kurti shkroi në Twitter se Erdoganit i ka përcjellë edhe shqetësimet e tij rreth sulmeve të “milicisë së dhunshme serbe” ndaj Policisë së Kosovës, KFOR-it dhe mediave. Gjithashtu, Kurti ka bërë të ditur se Erdoganin e ka uruar për rizgjedhjen president në zgjedhjet e fundit që u mbajtën në Turqi


“Në një telefonatë me Presidentin Erdogan e urova për rizgjedhjen presidentit dhe diskutova marrëdhëniet tona bilaterale dhe ngjarjet aktuale. I përcolla shqetësimin e tij për dhunën e milicisë së dhunshme serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave. Në Republikën tonë, pushteti mund të merret vetëm me vote – asnjëherë me dhunë” – ka shkruar Kurti. /LAPSI.al4 Comments

  1. Je piçke dhie o Albin. Kujdes nga turqit si Erdogani dhe gjon turqit si Ramuti se jane monstra.

  2. Nuk behet gjaku uje, nuk harrohen 5 shekuj histori, nuk mbulohet dielli me shoshe, nuk shuhet e verteta me propagande dhe manipulime diabolike, 100-200 vjecare! Jane 27 sadrazan/kryeministra, vezir/ministra dhe mijera ofiqare te larte shqiptare, qe drejtuan 21 milion km.2 te Perandorise Osmane. Kryeministra/pashallare, hukumdar, jo refugjate, argate, hyzmeqare, si shqiptaret ne Perandorine e Perendimit (evropa kontinentale + britania dje, usa + be sot), kjo i shpjegon fare qarte ato mesiper, historia vetem perserit vetveten, KAQ!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *