• |
ide | kryesore

Alec Baldwin zgjidh padinë e familjarëve të kineastes

Paparazzi, Slider

Një gjykatës miratoi një zgjidhje në padinë për vdekjee të gabuar midis Alec Baldwin dhe familjes së kineastes së ndjerë Halyna Hutchins.


Padia – lidhur me të shtënat fatale të Hutchins në xhirimet e filmit Rust në Santa Fe, New Mexico në tetor 2021 – u miratua të enjten pas një seance në lidhje me zgjidhjen, sipas një deklarate të lëshuar nga, zyrtari i Informacionit publik i zyrës zdministrative të gjykatave të New Mexico.


Padia u ngrit për herë të parë në shkurt 2022, në emër të bashkëshortit të kinematografes së ndjerë, Matthew Hutchins, dhe djalit të tyre, Andros. Tetorin e ardhshëm, Matthew njoftoi se ishte arritur një marrëveshje, në pritje të miratimit nga gjyqtari. Si pjesë e marrëveshjes, u vu re se Rust do të rifillonte xhirimet me Matthew duke iu bashkuar produksionit si producent ekzekutiv. Baldwin ende përballet me një sërë padish që rrjedhin nga të shtënat, duke përfshirë edhe familjen e Hutchins.

Xhirimet në Rust rifilluan në Montana në fillim të këtij viti dhe përfunduan në fund të majit.Incidenti fatal ndodhi gjatë provës në set, kur një revole që Baldwin po mbante për në skenë goditi  Halyna  dhe plagosi regjisorin Joel Souza. Në prill, prokurorët specialë hodhën poshtë akuzat për vrasjee të pavullnetshme që kishin ngritur kundër Baldwin në shkurt në lidhje me të shtënat./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *