• |
ide | kryesore

Berisha ironizon rikthimin e Bashës: E kanë veshur me kaki si Zelenski

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar rikthimin e Lulzim Bashës në jetën politike të vendit. Në një intervistë në emisionin “Open” në News 24, Berisha ironizoi rikthimin e tij duke thënë se lexon ato që nxjerr zyra e shtypit të kryeministrit Rama, të cilët sipas tij e kanë marketuar “duke e veshur si Zelensky”, presidenti i Ukrainës.


Sipas tij, Basha nuk ka “punë me të”, pasi ky i fundit komandohet dhe merr urdhra nga Edi Rama.


“Është veshur si Zelensky, atë e marketon Endri Fuga. Vajti i bleu bluzë kaki. Ai lexon ato që i jep zyra e Fugës. Atë e komandon Rama, nuk ka punë me mua ai. Dil i thotë Fuga, thuaj që jam si Zelensky dhe del ai. Nuk kisha parti në këto zgjedhje. Një proces ishin primaret, por nuk kisha as emrin, as partinë, as vulën, etj. Shitja e zgjedhjeve ka qenë se Edi Rama bleu mandatet dhe ai nuk luftoi.

Do ketë një lëvizje të fuqishme popullore për rikthimin e votës së lirë në Shqipëri. Kjo do ndodhë pa diskutim. Demokratët do na ndjekin se janë njerëz idealistë. Në kushtet më të veçanta u mblodhën mbi 500 mijë idealistë. Ekzistojnë gjysmë milionë idealistë të gatshëm të sakrifikojnë për votën”, – u shpreh Berisha. ©LAPSI.al15 Comments

  1. PD. ka mar fund.
   Jo vetem qe nuk ka shansin te mari veten. Po do zhbehet sikur s ka egzistuar kurr.
   Dhe per kete meriten kryesore e ka vetem sali loqe berisha.

 1. Te jete robi kaq dallkauk, e paimagjinueshme! Lej edhe pak mjeker si Zheleshi or shalngjit se nuk te ka klonuar mire ai apo ata qe tallin karin me ty.

  1. e pranon ne kembim te mos burgut qe sben dhe lekeve qe merr

   dikush me tha qe kish bo floket , kish mbjelle dhe boje

 2. Tall bolet o sali.. Me gomeret qe te besojn. Fundja c te plas ty. Ti aq doje nje parti, per mburoj. thotë:

  E po te flas baba keshtu per te birin.
  Ti e solle aty ate copen e mishit me dy sy. Ti na bere si gjeniun e shekullit.
  Tani tall bolet. Apooooo kjo ishte loja. Po bej sikur iki. Po ve nje lolo. Dhe kur populli ta mare vesh se loloja nuk ben. Vi prap si shpetimtar.

 3. Kethimprapa, ku dhe per cfare kthehet.Me mullit e eres do luftoje Basha, sic luftoi.Grupi Kimete, i deputeteve te mashtruar apo mashtrues qe jane ne balle te percaries e anti shumice akoma i genjen mendja apo ndo nje konjiukuture qe te mbajne vehten si deputete te PD se, por e aredhmja per to do jete shterruese. Keta vularet e partise se sektit mund te quhen, ne perfaqesim u tregua se kush ishte PDja, e pane se ku perfunduan, e akoma luftojne shumicen e demokrateve ne perkrahjen e Kimetes e qeverise sektiste, per sabotimin e te vertetes PARTI DEMOKRATIKE.Lalot e sektit kete kane dashur e duan, pasi sot eshte mese e qarte qe percaria e PDse eshte nxitur e kurdisur nga ambasadoria kimete e percaresi diversionist drogmeniRama, ne bashkepunim me Bashe e CO,,,.Sot PD e sulmuar ne menyre te pa pare ne te gjitha format, eshte perseri shpresa per kthim ne demokraci, nga e cila ka frike ky rregjim obskurant i degraduar hajduto, drogmeno komunist.

 4. Kethimprapa, ku dhe per cfare kthehet.Me mullit e eres do luftoje Basha, sic luftoi.Grupi Kimete, i deputeteve te mashtruar apo mashtrues qe jane ne balle te percaries e anti shumice akoma i genjen mendja apo ndo nje konjiukuture qe te mbajne vehten si deputete te PD se, por e aredhmja per to do jete shterruese. Keta vularet e partise se sektit mund te quhen, ne perfaqesim u tregua se kush ishte PDja, e pane se ku perfunduan, e akoma luftojne shumicen e demokrateve ne perkrahjen e Kimetes e qeverise sektiste, per sabotimin e te vertetes PARTI DEMOKRATIKE.Lalot e sektit kete kane dashur e duan, pasi sot eshte mese e qarte qe percaria e PDse eshte nxitur e kurdisur nga ambasadoria kimete e percaresi diversionist drogmeniRama, ne bashkepunim me Bashe e CO,,,.Sot PD e sulmuar ne menyre te pa pare ne te gjitha format, eshte perseri shpresa per kthim ne demokraci, nga e cila ka frike ky rregjim obskurant i degraduar hajduto, drogmeno komunist.

 5. Tall karin Salikja me idealisto-dumbabistat e vet. I perdor si ti doj kari dhe keta e besojn akoma. I ka si antiplumb rreth vetes. Nga 500 mij idealista heres tjeter o Salike kan per te te ngel 10 mij dumbabista. Shife tani te dali nonji dumbabist dhe te thot fugcpum.

 6. Tamam dallkauk!! Të përdoret deri në këtë masë!! Problemi është se këta janë të gjithë njësoj.Dhe fjalorin që përdorin në debate e kanë pikeperpike njësoj.Vetem fjali shterpë e synime të dështuara tipike për njerëz atrofikë politikë.

 7. Ajo që haron Berisha e nuk e kuptojnë militantët e tij, është fakti se Zelenskij e Basha e kanë avantazhin se janë të rij e do të mplaken si ai, kurse vetë. çfardo që të bëjë nuk mund të kthehet e të bëhet i ri në moshën e tyre.

  1. Po ca lidhje kishe kjo o kapacitet i paemer? Pse nuk e di Berisha moshen e tij???? Ne fakt, i mire apo i keq , i vjeter apo i ri, eshte shume me energjik dhe me avangard se shume nga keto manekine qe duan te behen lidere duke u shtyre ne rradhe se kush eshte me bythlepires ambasadash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *