• |
ide | kryesore

Lirimi i Tahirit/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t’u liruar, bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore

Lajme, Të fundit

Avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri ka bërë të ditur se një nga arsyet e lirimit të klientit të tij ishte edhe gjendja shëndetësore e bashkëshortes. Maks Haxhia zbuloi se Tahiri plotësoi 5 kushtet që të lirohej nga qelia.


Maks Haxhia: Nuk ka rrezikshmëri shoqërore, i kanë ngelur më pak se dy vjet, 1 vite e 7 muaj, ka të mitur në ngarkim, bashkëshortja vuan nga një sëmundje që kur e kapin krizat, nuk iu shërben fëmijëve.


Këta 5 kushte pas 5 muajsh e ca që kur është paraqitur kërkesa ka bërë që gjykata ka dhënë vendimin për të ndryshuar vendimin. Do mbaj lidhje me shërbimin e provës.

Nuk do paraqitet në shërbimni e provës por do ketë kontakte.Edhe për jashtë shtetit nëse do duhet të shoqërojë bashkëshorten.4 Comments

  1. haah 3 vite e 4 muaj dhe plotesoj kushtin se i kan mbetur me pak se 2 vite… Do shqepeshin se qeshuri po ta mernin vesh gjykatat ne EU dhe te gjith para se te benin nje krim mund te benin martes e femij. Ta mendonin ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *