• |
ide | kryesore

Lirimi i Tahirit/ Kërcënon Yuri Kim: “Pasoja për ata që e ndihmuan”

Arkiva, Lajme, Të fundit
yuri saimiri

Yuri Kim ka ndërprerë turin e falenderimeve që po i paraprin largimit të saj nga Shqipëria për të reaguar për lirimin e parakohshëm nga burgu të Saimir Tahirit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, diplomatja amerikane kërcënoi se ata që ndihmojnë miqtë për të shmangur drejtësinë do të kenë pasoja.


Saimir Tahiri i lirë/ Manovra me fëmijët që e shpëtoi nga burgu 

“Shumë zhgënjyese të shohësh se mënyrat e vjetra të mosndëshkimit dhe privilegjimit për disa vazhdojnë në sistemin e drejtësisë. Këto mënyra të vjetra nuk janë të përshtatshme për një aleat të NATO-s dhe aspirantëve të BE-së dhe ato duhet të refuzohen me vendosmëri. SHBA e konsideron korrupsionin si një kërcënim thelbësor të sigurisë kombëtare. Ata që merren me dhënien ose pranimin e kërcënimeve dhe nxitjeve – për shembull, për të ndihmuar miqtë e fuqishëm – duhet të kuptojnë se veprimet e tyre do të kenë pasoja”, shkruan Kim në Twitter.


Gjyqtarja që liroi Tahirin nga burgu kaloi vetingun vetëm 4 ditë më parë 

Vendimi per lirimin nga burgu u mor sot, dhe ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do ta kalojë kohën e mbetur të dënimit në shtëpi. Tahiri është dënuar me 3 vjet 4 muaj burgim, nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës” dhe shumë shtete aleatë të Shqipërisë e kanë kërkuar ndëshkimin e tij me këmbëngulje.

©Lapsi.al20 Comments

 1. Pirdh pirdh se lirohesh o Kimete, kush na mbush mendjen se nuk jeni ju prapa ketyre pislleqeve, Medemek qenke hidheruar eeee hhhaaaa na gajase o Kimete Muzhaqi.

  1. Ok, po sa lekë ke marrë i her?

   Sa bar ke pirë? Kimete piththara merr ato lekë e mos na ça karët

   Për tom doshin dhe zgjedhket lokale ke noi gjë? Po për zotin lllulll??

  2. Po flm shume shoku Kimete,tani ta shohin ata qe e ndihmuan po nuk u rriten ne detyre qe te vuajn pasojat e ketij vendimi😂😂😂

  3. Selanik e tatepjete mut ka qene mut do jete ligji ketu ferr per te varfrin dhe per njerzit pa pushtet pa te tjerve nuk u hyn gjemb ne kembe vetem show bajat

 2. Heu…,prap ketu kjo mendjendritura?
  Jane pasojat e keqgovernimit tend.
  Ik tashti pirdhu se as Ramshkerdhata nuk t’a vare me.
  Kjo asht drejtesia me barin qe mbolle ne
  Alvaniqi.

  1. Mossssss se na dhive , do e çosh tek vllai i eglantinës ild? Apo dvorani apo dumani

   Ik mi të qifsha robt

 3. Edhe kush eshte ky qe do te kete pasoja?
  A nuk e kupton kjo qe keta nuk bejne dot asnje pordhe pa lejen e Ramazonit?

 4. Tashi me “Ata” kjo bina duket se ka para e mbrapasysh Ramen apo shoqen Balluku. Ose udheheqesit e byrose se re politike. Dhe para se te largohet si duke po mpref briskun… per tua krere binane ne te mengjer e te dreqte.

 5. Zj Kim duhet te shqetesoshesh ps akoma livadhis i lire Non Grata Salih Berisha dhe Ilir Meta ,dy dinosauret e krimit dhe korrupsionit Jo te shqetesohen pse u lirua nje minister i pafajshem qe e futen ne burg kot ca gjyqtare tropojane Ku jane shpellaret eshte krimi dhe vjedhja

  1. Ik or bythqir mocali. Kujton si se ka byth prokurori e gjyqtari te beje nje pordhe pa leje te Ramazanit? Prostitute mashkull!

 6. Pasi kontriboi per kete drejtesi te shqyer nga bijte e kurvit, pasi investoi per soroistet e qeverise,pasi gati shkaterroi opziten, na kerkoka llogari, e lajmeroka per pasoja. E kujt i ben presion, asaj punes mire gjoja qe na benin keto qe e kapen drejtesine si amanet i baballareve kuqale, e qe jane totalisht nen thundren e tutoritRama.

 7. Kimete, rri mos ha mut shume se ti je bishti i kavallit ne kete zinxhir. Nje fjale ne vesh ti Aleks Sorrosit, Xoni apo lali Eri, nuk puth me ne sistem por perfundon ne McDondald’s duke bere haburgera. Kshu qe ik mos ti pafshim syte se dhe fytyra jote “amerikane” ka ndikuar shume ne shkaterrimin dhe asaj pak ngrehine shteti qe kishim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *