• |
ide | kryesore

50-vjeçarja gjen predhë artilerie të vitit Luftës së Parë Botërore në Itali

Lajme, Planet

Një grua 50-vjeçare ka gjetur një armë dhe një plumb teksa rregullonte shtëpinë e babait të saj të ndjerë. Karabinierët e stacionit Seregno, Itali ndërhynë në një ndërtesë në qendër.


Karabinierët konstatuan se arma në fjalë ishte një pushkë e vjetër e bërë vetë, pa markë apo numër serie. Plumbi ishte një artileri kundërajrore e kalibrit 35 mm e qëlluar nga Lufta e Parë Botërore. Mbetjet e luftës edhe ato që duken të padëmshme shpesh kanë qenë shkaktarë të aksidenteve të rënda.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *