• |
ide | kryesore

E rëndë në Itali, i riu shqiptar vritet me armë në banesë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 20-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë zjarri brenda një banesë në Ponte dell’Olio ,në provincën e Piacenza.


I riu raportohet se mbeti i plagosur dhe humbi jetën rrugës për në spital. Nuk dihet se kush e ka njoftuar ambulancë që ka mbërritur në vendngjarja, por pavarësisht ndërhyrjes së shpejtë nuk është mundur të shpëtohet jeta e 20-vjeçarit.


Një person tjetër që ndodhej brenda shtëpisë, qëndroi i bllokuar brenda për disa orë përpara se të dorëzohej dhe t’i hapte derën karabinierëve.

Ai u vendos në pranga dhe ndodhet në paraburgim. Ngjarja ndodhi pasditen e së premtes.

Burri që ndodhej brenda banesës me viktimë, u izolua brenda banesës në momentin kur mbërriti policia italiane dhe doli nga shtëpia vetëm në orët e vona të mbrëmjes.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *