• |
ide | kryesore

Merr flakë termocentrali në Turqi, shkak dyshohet një defekt në sistemin e gazrave

Lajme, Planet

Një termocentral ka marrë flakë në Turqi. Mediat e huaja raportojnë se ngjarja ka ndodhur në zonën e quajtur Kahramanmaras. Zjarri filloi në njësinë e tretë të termocentralit Afsin, një nga më të mëdhenjtë në Turqi. Dyshohet se shkak i ngjarjes mund të jetë bërë një defekt në sistemin e gazrave të shkarkimit dhe njësisë së ftohjes së objektit.


Zjarrfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë arritur të vënë situatën nën kontroll pas një ore.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *