• |
ide | kryesore

Ndryshime në krye të Grupit Off-White

Paparazzi, Slider
Off White

Grupi Farfetch po përjeton një ndryshim në krye të kompanisë. Cristiano Fagnani, CEO i gjigantit të e-commerce, është emëruar gjithashtu CEO i Off-White™, i themeluar nga Virgil Abloh në Milano në vitin 2012. Aktualisht, Fagnani mban gjithashtu pozicionin e menaxherit në Reebook Business. Menaxheri ka mbi 20 vjet përvojë në industrinë e modës, duke përfshirë rolin e Shefit të Marketingut për New Guards Group, kompania Holding italiane e bashkëthemeluar në Milano në 2015 nga Claudio Antonioli, Davide De Giglio dhe Marcelo Burlon, dhe e marrë përsipër nga Farfetch në 2019, ku ai punoi me Off-White. Para se t’i bashkohej grupit italian më shumë se tre vjet më parë, ai pati një karrierë shumë të suksesshme në Nike,si drejtor marketingu.


Prandaj, ndryshimet përfshijnë edhe kompaninë e sipërpërmendur holding: presidentja e re e New Guards Group do të jetë Stephanie Phair, shefi i klientëve të Farfetch, drejtor i pavarur joekzekutiv në bordin e Moncler SpA dhe këshilltar i Felix Capital. Ndaj largohen bashkëthemeluesit Davide De Giglio dhe Andrea Grilli, të cilët do të heqin dorë nga rolet e tyre.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *