• |
ide | kryesore

Njihuni me Almën, agjentja nga Korça që përvetësoi 3 milionë euro nga bizneset

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Personi që shihni në foton e mësipërme është 46-vjeçarja Alma Beqiri, e cila u arrestua nga policia e Korçës në kuadër të operacionit “Postmail”.


Ajo ushtronte funksionin e agjentes së shërbimeve postare të postës private “Adex” në Korçë dhe Pogradec dhe dyshohet se gjatë periudhës 2021-2023 ka përvetësuar një shumë prej shumën 3 milionë euro.


46-vjeçarja, sipas uniformave blu, shpërndante pako të ndryshme postare, për llogari të subjekteve të treta dhe shumat monetare që i arkëtonte nga klientët, nuk i ka derdhur në llogarinë e subjekteve tregtare shitëse dhe as tek kompania që kryente këtë shërbim.

Alma Beqiri mësohet se shumën e konsiderueshme e ka investuar në blerjen e pasurive të paluajtshme dhe të bizneseve tregtare, në emër të vet dhe të familjarëve të saj.

Ajo u vendos në pranga pas hetimeve 2-mujore dhe në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 2 automjete, në përdorim nga 46-vjeçarja.

Policia njofton se vijon puna për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të shtetasve të tjerë, të dyshuar të implikuar në këtë skemë mashtrimi.14 Comments

  1. Janë shumë lekë është bërë me vetëdije nga menaxhimi, nuk ka shans që te detyrohesh 3 m euro dhe të mos zbulohesh

 1. Kjo eshte per ministreshe ne haremin e ramshurres direkt.
  Kot e kane lene ne Korce te vuaje me pako e leke pensionistash!

  1. Po i lumte asaj.kur gjen shesh bën pershesh.Rilindja e m.tit ka ikur prr lesh.Pasi i lënë te vjedhin miliona euro i arrestojne bëjne sikur i burgosin,ndajne parate se bashku dhe ketu mbyllet hesapi.Te gjithe organizatoret dalin te kenaqur,partia ngrohet ne diell, qeveria ben sehir,drejtesia ben letrat per padrejtësi.

 2. Shume mire ka bere,….., thone thone se eshte fis me edvin disenjatorin ,……qe ka 13 vjet qe disenjon vjedhje te papara, ne rajon e me gjere sa dhe vete kinezja e gdhire amerikane le koken pa tije, ne patronazhistet dhe mbare raca mavi do protestojme bashke me majmunin saimir tahiri qe ajo te lirohet

 3. Shume mire ka bere,….., thone thone se eshte fis me edvin disenjatorin ,……qe ka 13 vjet qe disenjon vjedhje te papara, ne rajon e me gjere sa dhe vete kinezja e gdhire amerikane le koken pa tije, ne patronazhistet dhe mbare raca mavi do protestojme bashke me majmunin saimir tahiri qe ajo te lirohet

 4. I paska zbardhur dhembet te pakten, nuk do zhkoje ne burg me dhembe te piste! Bej gati sumen se do fillosh te punosh fort brenda!

  1. Me pa tjetër do jetë kontigjent i rilindjes!!! Ndoshta s’kishte për t’u zbulu kurr po të mos ishte postë private.Po të ishte shtetërorja do vazhdonte akoma më vjedhë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *