• |
ide | kryesore

Shqipëria zë tri vende në Top 10 e revistës italiane, “Grazia.it”

Paparazzi, Slider
Saranda

Vera ka ardhur zyrtarisht dhe një pjesë e mirë i kanë rezervuar pushimet e tyre. Shqipëria është një vend i bekuar me plazhe dhe jo vetëm, prandaj edhe çdo vit nuk mungojnë turistë të huaj sidomos ato nga shteti fqinj Italia.


Revista italiane “Grazia.it” ka renditur 10 destinacionet më të mira për këtë verë për italianët, ku dominon vendi ynë me 3 plazhet më të njohura, e ndjekur nga Spanja.


10 destinacionet më të njohura të verës 2023 për italianët sipas revistës “Grazia”:

Ksamil, Shqipëri
Benidorm, Spanjë
Sarandë, Shqipëri
Vlorë, Shqipëri
Magaluf, Spanjë
Funchal, Portugali
Londer, Angli
Playa Blanca, Spanjë
Palma, Spanjë
Dubrovnik, Kroaci2 Comments

  1. Po vari karin ca ksamili e sarande aty mezi merr frymë. Vazhdojnë artikujt e sponsorizuar ose për klikime

  2. E ka paguar Rama as diskutohet. Që të dalë Ksamili në vënd të parë do të thotë që vetëm në Kroaci do kalojë nga 100 plazhe.Spo flasim për Spanjën, Portugalinë,Greqinë , Turqinë e sa e sa vënde të tjera.Nuk them se është për t’u shajt por në vënd të parë duket që është bërë për qok.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *