• |
ide | kryesore

Arrestohen 2 shtetasit anglez që shpërndanin doza të drogave të forta në Dhërmi

Lajme, Të fundit

Policia ka bërë me dije se dy shtetas anglezë janë vënë në pranga pasi vinin në Shqipëri si turistë, por gjatë sezonit turistik shpërndanin lëndë narkotike.


Blutë kanë njoftuar se në kërkim është shpallur edhe një peron i tretë, por shtetas anglez.


Gjatë kontrollit fizik, këtyre shtetasve iu gjetën rreth 50 doza të lëndëve narkotike kokainë, kanabis dhe ekstazi.

Gjithashtu u sekuestruan shuma parash, të dyshuara të përfituara nga kjo veprimtari kriminale, konkretisht 3 260 000 lekë, 12 110 euro dhe 2 060 paund.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *