• |
ide | kryesore

Detaje nga filmi “Spider Man 4”

Paparazzi, Slider


Fansat fillimisht besuan se filmi Spider Man i drejtuar nga Tom Holland dhe Zendaya do të përfundonte me Spider-Man: No Way Home, por këtë javë u raportua se ka shumë më tepër në pritje.

Holland konfirmoi kohët e fundit për Variety më 1 qershor se janë bërë “biseda të shumta” rreth pjesës së katërt të Marvel Cinematic Universe.Pavarësisht se zhvillimi është në “fazat shumëtë hershme”, personazhet kryesorë  kanë shprehur entuziazmin e tyre për projektin e ardhshëm që kur No Way Home u shfaq premierë më 17 dhjetor 2021.

Në atë kohë, ai u bë filmi i tretë me fitimet më të larta të të gjitha kohërave në arkën e brendshme (me një total prej 760,988 milion dollarë) dhe titulli i gjashtë me fitimet më të larta në mbarë botën (me një total prej 1,8 dollarësh miliardë). Edhe pse shumë detaje kyçe mbi Spider-Man 4 mbeten të hapura, presidenti i Marvel Studios, Kevin Feige dhe producentja Amy Pascal kanë treguar se çfarë mund të presin fansat.

Për çfarë flet Spider-Man 4?

Duke qenë se Spider-Man 4 është në fillim të zhvillimit, një përmbledhje zyrtare nuk është publikuar. Sidoqoftë, supozimet mund të bëhen bazuar në fundin e Spider-Man: No Way Home.

Në film, fansat panë Holland të kthehej si Peter Parker dhe Zendaya si MJ në një botë që mësoi për identitetin e tij superhero. Duke dashur të kthehej në mënyrën se si ishin gjërat përpara se të gjithë ta dinin se ai ishte Spider-Man, Peter kërkon ndihmën e Doctor Strange për të ndryshuar rrjedhën e historisë.

“Në fund të filmit që sapo bëmë, ju shihni Spider-Man të marrë një vendim të rëndësishëm, një vendim që nuk e keni parë kurrë të marrë më parë,” i tha Pascal New York Times në dhjetor 2021. “Është një sakrificë. Dhe kjo na jep shumë për të punuar për filmin e ardhshëm”.

Kush është në kastin e Spider-Man 4?

Në premierën e 1 qershorit të serialit të tij të ri televiziv Apple+ The Crowded Room, Holland konfirmoi për Variety se do të jetë pjesë e Spider-Man 4.

Dhe në dhjetor 2021, producentja Amy Pascal tha se shpresonte të mblidhte sërish aktorët për një film tjetër. Kur u pyet në mënyrë eksplicite nëse fansat do ta shohin përsëri Tomin si Spider-Man, Pascal u përgjigj: ” “Për sa kohë që Holland dëshiron të bëjë filma për Spider-Man, ne do të bëjmë filma për Spider-Man,” tha ajo. “Por unë jam një producente dhe gjithmonë mendoj se gjithçka do të funksionojë.”Pascal gjithashtu i tha Variety në maj se Zendaya është në bisedime për të ripërsëritur rolin e saj si MJ gjithashtu.

Kur do të shfaqet premiera e Spider-Man 4?

Për momentin, zhvillimi i këtij filmi (dhe shumë të tjerëve) është vënë në pauzë për shkak të grevës së vazhdueshme të shkrimtarëve. Fatkeqësisht për fansat, data e rifillimit të prodhimit mbetet e panjohur.

 

A do të jetë Spider-Man 4 i fundit?

Kur trilogjia Spider-Man e Holland dhe Zendaya u përfundua dhe doli në kinema në vitin 2021, Pascal i konfirmoi Fandango-s në nëntor 2021 se pjesa e tretë nuk do të ishte filmi i fundit. “Ky nuk është filmi i fundit që ne do të bëjmë me Marvel… filmi i fundit i Spider-Man,” tha ajo për median. “Ne po përgatitemi për të bërë filmin e ardhshëm Spider-Man me Tom Holland dhe Marvel.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *