• |
ide | kryesore

Mos i humbni fotot e rralla/ Sonte shfaqet në qiell hëna e luleshtrydheve

Arkiva, Stil
hena e luleshtrydheve

Hëna e plotë e qershorit: ‘Hëna e luleshtrydheve’ po vjen. Këtë të diel (4/6) shfaqet hëna e parë e plotë e kësaj vere dhe është e ashtuquajtura “Hëna e Luleshtrydheve”. D uke qenë se qershori konsiderohet muaji i duhur për vjeljen e luleshtrydheve, hëna e tij e plotë e ka marrë emrin nga ky frut.


Ekspertët e përshkruajnë “Hënën e Luleshtrydhes” si një rruzull portokalli që gradualisht fillon e zverdhet dhe kur bëhet 30% shndritshme.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *