• |
ide | kryesore

Pajtohen Ice Cube dhe Kanye West

Paparazzi, Slider

Ice Cube dhe Kanye West kanë vendosur të lejnë pas debatet mes tyre  pasi reperi mohoi të ishte një burim frymëzimi për komentet antisemite të CEO-t të Yeezy vitin e kaluar.


Dy reperët u panë të buzëqeshur dhe të përqafuar jashtë shtëpisë së Ice Cube në Marina Del Rey, Kaliforni, të premten. West dukej se ishte në humor të mirë përpara se të largohej me makinën e tij. Takimi i tyre vjen më shumë se shtatë muaj pasi reperi “Donda” bëri komente antisemite gjatë paraqitjes së tij famëkeqe të tetorit 2022 në podkastin “Drink Champs”.


Në episodin e fshirë që nga ajo kohë, West pretendoi se Cube – emri i vërtetë i të cilit është O’Shea Jackson Sr. – kishte “ndikuar vërtet” tek ai që “të merrte këtë atmosferë antisemite”. Megjithatë, muzikanti shkoi në Twitter menjëherë pas kësaj për të hedhur poshtë këto pretendime. “E urrej që emri im u përmend në Drink Champs”, shkroi Cube tetorin e kaluar.  ” Të lutem leje  emrin tim jashtë të gjitha bisedave antisemitike. Unë nuk jam antisemitik dhe nuk do jem kurrë.” Komentet antisemite të Kanye bënë që ai të pezullohej nga Twitter dhe Instagram.  Adidas ashtu edhe Gap ndërprenë lidhjet me të./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *