• |
ide | kryesore

Taylor Swift nxit aludimet se nuk flet me këngëtaren

Paparazzi, Slider

Pjesa e Taylor  Swift-it në Amerikën Latine në “Eras Tour” do të përfshijë paraqitje nga “armikja” e Olivia Rodrigos, Sabrina Carpenter.


“Me të vërtetë jam e emocionuar t’ju them këtë!! Meksika, Argjentina dhe Brazili: Ne po ju sjellim The Eras Tour këtë vit!”, shkroi këngëtarja e “Blank Space” në një postim në Instagram. “Princesha e ëmbël e engjëjve @sabrinacarpenter do të na bashkohet në të gjitha shfaqjet!”


Carpenter ndau gjithashtu emocionet e saj, duke shkruar në Instagram “Duke u përpjekur ta përpunojë këtë. Faleminderit Taylor Swift! Është një ëndërr e realizuar për mua.” Njoftimi i Swift nxiti më tej thashethemet se ajo dhe këngëtarja e “Driver’s License” nuk flasin me njëra tjetrën.

Rodrigo ishte një fanse e madhe e Swift-it që kur ishte vajzë e re dhe madje ndau emocionet e saj kur artisti “Anti-Hero” i dhuroi një unazë në mars 2021. “Ajo është absolutisht vajza më e mirë në të gjithë botën,” tha aktorja e “High School Musical: The Musical: The Series” gjatë një interviste me SiriusXM në atë kohë.

Por gjërat me sa duket morën një kthesë kur Taylor dhe producenti muzikor Jack Antonoff iu dhanë merita në këngën e Rodrigos nga albumi i saj “Sour”, “Deja Vu”, për të cilin adoleshentja kishte thënë se ishte ndikuar nga Swift. Megjithatë në vitin 2021, kur Olivia  u shpall Argëtuesja e vitit nga Time Magazine, ajo i tha revistës: “Ishte vërtet zhgënjyese të shihje njerëz të diskreditonin dhe mohonin krijimtarinë time”.

Një TikToker më pas vuri në dukje se këngëtaret nuk bënë asnjë foto së bashku në Grammy 2023 edhe pse të dyja morën pjesë. “Por ajo bën foto me Sabrina Carpenter, e cila është referuar publikisht si ‘frenemy’ e Olivia-s,” tha TikToker Thickbrunette66 në një video të postuar në maj. “Pra, në përgjithësi, nuk ka asnjë provë të fortë që të dy janë në një grindje, por që ata të shkojnë nga të qenit kaq mbështetëse publikisht ndaj njëra-tjetrët në asgjë, padyshim që më bën kurioz,” shtoi përdoruesi i rrjetit.

Ndërkohë, tensionet mes Rodrigos dhe Carpenter, 24 vjeç, datojnë që nga viti 2021 kur u përhapën thashethemet se këngëtarja e “Nonsense” filloi të dilte me ish të dashurin e saj Joshua Bassett, 22 vjeç./Lapsi.al

 

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *