• |
ide | kryesore

Apple gati të zhvillojë eventin e produktit më të shumëpritur ndër vite

F1, Stil
Apple Iphone

Apple mund të jetë vetëm disa orë larg zbulimit të produktit të ri harduerik më ambicioz në vite.


Në Konferencën e Zhvilluesve në mbarë botën, e cila fillon të hënën në kampusin e saj në Cupertino, Kaliforni, Apple (AAPL) pritet gjerësisht të prezantojë një kufje të “realitetit të përzier” që ofron realitetin virtual dhe realitetin e shtuar, një teknologji që mbivendos imazhet virtuale drejtpërdrejt botës reale.


Lëshimi i shumëpritur i një kufje AR/VR do të ishte lansimi më i madh i produktit harduerik të Apple që nga debutimi i Apple Watch në 2015. Mund të sinjalizojë një epokë të re për kompaninë dhe potencialisht të revolucionarizojë mënyrën se si miliona njerëz ndërveprojnë me kompjuterët dhe botën përreth tyre.

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, ka shprehur interes për realitetin e shtuar prej vitesh dhe ka folur për potencialin e teknologjisë për të ndihmuar njerëzit të komunikojnë dhe të bashkëpunojnë me njëri-tjetrin.

Por lëvizja nuk është një bast i sigurt për Apple. Kompanitë e tjera të teknologjisë kanë luftuar për të fituar miratimin e zakonshëm për kufjet gjatë viteve. Tregu i produktit gjithashtu mbetet i vogël.

Kufjet janë vetëm një nga shumë njoftimet që priten në eventin e zhvilluesve të Apple.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *