• |
ide | kryesore

Basha: Boll me revolucion, i ka dalë boja

Arkiva, Lajme, Të fundit
basha berisha shqiptaro-amerikanët

Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të rinj të Partisë Demokratike në qytetin e Beratit nga ku ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 14 majit nuk ishte surprizë, teksa i cilësoi zgjedhjet si “një farsë të shoqëruar me dajre e të shara”.


Basha vijoi duke thënë se duhet një plan realist në lidhje me të ardhmen e vendit, ndërsa shtoi se nuk duhet t’i kushtohet më rëndësi revolucionit, pasi i ka “dalë boja”, duke iu referuar revolucionit të paralajmëruar muaj më parë nga ish-kryeministri Berisha.


Basha theksoi rëndësinë e referendumit dhe votës së emigrantëve, teksa tha më tej se duhet të ketë riciklim të elitave si kryeministri dhe Presidenti.19 Comments

 1. Revolucioni dhe vetem revolucioni demokratik e rezon qeverine e rames. Revolucioni nuk behet me spurdhiake si Lul basha, politikani me i peshtire qe ka prodhuar tranzicioni

 2. I vetmi mekanizëm presioni që mund të ushtrohet mbi Sali Berishën është anti-berishizmi i dëshmuar në opozitë me rreth 100 mijë vota në kuti votimi dhe 250 mijë të tjerë që e refuzuan ta votojnë. Nëse bie ky mekanizëm presioni mbi Berishën, atëherë Berisha nuk ikën kurrë, humbja nuk ikën kurrë dhe bashkimi me Berishën është vetëm bashkim me humbjen.Kur e kuptoje dhe ky mos ngelte shpellkar e malok pa e kuptuar qe nuk ekziston term revolucion demokratik me dhune,me vote o maloku Cerciz

 3. PD ka 2 vjet per ti thirr mendjes. Ne te kundert ka per te perfundu me 10 deputet ose do zhduket fare. Berisha te hapi krahun se nuk fitohen zgjedhjet vetem ne mitantet, le te zgjedhi nje pasardhes ne baz te merites dhe jo nje qe ta ket si buratin. Po ska per ta ber kurr pasi ai ka tjeter hall.

 4. PD duhet te mos kontaktoje fare me ats te vules, i lini te perfundojne mandatin e dhjere dhe te pirdhen se asnje vote nuk marrin! Nuk behet politike me te shitur si Basha, Alibeaj, Bardhi, Tabaku, Salianji dhe qerosi nga Gjirokastra! I konsideroni te djegur, mos pranoni kontakte me ata se jane karta te djegura!

 5. Po i njejti karagjoz ngele o z.Basha . Çdo gjeje mund ti dale boja por jo revolucionit . Revolucioni ne vetvete eshte evolucion .

 6. Me se e vertete, protestat e forta, te bazuara mbi te drejtat e lirite e njeriut, kur behen me ideal e per te larguar lumin e zi, sic eshte ky pushtet duhen inkurajuar deri ne rrezimin e monarkut te ri te ketij shteti. Shihni Polonine , vetem se u rriten cmimet u ngrit nji popull i tere kondra qeverise, ketu genjeshtra, mashtrimi per sundim pranohet qe vuajtjet te zgjaten duke na vjedhur e robetuar pa fundesisht. Kush desheronkete politike te ketyre shtypesve te demokracise, do zgjate roberine e femijeve e familjeve te tyre. Politika e ketyre kelysheve dhe bijeve te tyre eshte mbeshtetur vetem ne sfumimin e PDse, e ate duke sulmuar me menyrat me obskurante ndaj Berishes. Shihni e degjoni si i meshojne gjerave qe i kane bere e kurdisur vete, ia mveshin Berishes. Nga ky ata ndjejne rrezikun e diskretitimit te bemave te kesaj qeverie, kjo eshte faktuar qysh me aredhjen ne pushtet te birave te kurvit e sot. E kush ma teper e ka mbrojtur e mbron PDne, ushtaret e Bashes te stimuluar nga ambasadoriaKimete, apo demokratet e rraces qe kane sakrifikuar per PD ne e demokracine. Me tollumbace sekti i rilindjes nuk largohet lehte, pasi falanget e drogmeneve qe mbajne pushtetin, si trashegimtare te kodosheve i kemi ne te gjitha institucionet, qe paguhen, e paguajne qe vetem nga pushteti te mos largohen sepse aty e kane ushqimin korruptiv qe te jetojne.Basha politikan limonade, qe perdridhet e sperdridhet neper interesat e Rames, ne dem te 700,000 demokrateve te tradhtuar nga ai, i influencuar nga ajo qe thame lart, te cilin e ka trumkasur e kurdisur kondra PDse, e Berishes. Sot na del ne fushate percarese e teorizon se Rama na u rrezoka me llokume, e me pritshmeri ringritje qe vetem ky ka duri.in, ne zgjatjen e anti demokracise qe po duket cdo dite. Demokratet do dijne te zgjedhin, do dijne si te veprojne,Vucicet nuk do kene mundesi ta bejne Shqiperine Serbi.

  1. Aaaa te qifsha pragun o kufome e perdhunuare nga tao plendesi i rrajces.
   Bushter e neveritshme ti dhe portalet rropqire qe te mbeshtesin… dosja dhe bushtrat e tjera kermengrenese….

 7. Po ik mor te qifsha racen o hajdut kronik. Ikni mor robqira te gjithe. Sju le krimbi ju pa vjedhe o bastarde. Pse u ktheve o mut?

 8. Revolucioni i Berishes i ka dal boja. Tha vjet ne korrik qe ne shtator do ta rrezoj Ramen iku shtatori dhe tha do bej revolucion dhe per 2 muaj do ta zhduk. Keto mbeten vetem iluzione ne koken e Berishes dhe Metes. Z. Berisha nuk behet revolucion me Mulin,Ed Paloken,Jozefinen,Mond Spahon,Tritan Shehun e Abana Vokshin,Jane te sterkonsumuar . Jane te neveritshem ne ekranet televizive. Harrova Rudina Hajdarin dhe Agron Kulicin bashke me nipin e tij. Duhet te distancohen dhe lejne sharjet e fyerjet sepse nuk fitojne asnje pike por vetem humbasin.

 9. Revolucion dijne te bejne RUCET, GJINUSHET, BROKET,E CO, SI NE VITIN77, ME SHOQATAT E ENVERIT, E ME BANDAT E IMPORTUARA.DINE ISH KOLONET OFICERE QE DOREZUAN ARDENALIN USHTARAK NE DUAR TE BANDAVE, ISHIN TRASHEGIMTARET E RREGJIMIT QE NUK DONIN,,,NATON. QE SOT I KEMI KRYEMINISTRA, E MINISTRA, ATA QE DIGJNIN INSTITUCIONET PO ASHTU I KEMI DEPUTETE E MINISTRA,,,,, SOT NA JANE BERE ME AMERIKANE SE AMERIKANET, E ME DEMOKRATE SE DEMOKRATET NE APARENCE, SE NGA BRENDA JANE SI BOSTAN TE KUQE, QE ENDRREN E VJETER SE HARROJNE LEHTE. PRA, JEMI NE KOHEN E BIRIT KURVIT , I PARFUMOSUR ME KOLONJE. MASHTRUES, MASHTRUES,, VETEM DEMONSTRATAT E EGRA E TE VAZHDUESHME I RREZON QELBESIRAT E SEKTIT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *