• |
ide | kryesore

Dyshohet se përvetësoi 3 milionë euro, Gjykata lë në burg Alma Beqirin

Lajme, Të fundit

Gjykata e Korçës ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online si punonjëse e një poste private.


Beqiri u arrestua 3 ditë më parë nga policia, ndërsa seanca u mbajt me dyer të mbyllura, për më tepër se 2 orë. Gjyqtarja e çëshjtes ishte Thomaidha Roça, ndërsa prokuror Gjergji Ceka.


Vetë Beqiri ka pretenduar se historia është e stisur nga ana e postës.

Ajo ka thënë se është debitorë ndaj kompanisë ADEZ në shumën 200 mijë euro dhe jo 3 milionë siç pretendohet.

“Jam debitore vetëm për 200 mijë euro kundrejt postës, ndërsa pjesa tjetër është farsë e ngritur nga subjekti”, ka deklaruar Beqiri.

Avokatët mbrojtës të të Beqirit kanë kërkuar një masë më të butë sigurie pasi sipas tyre 46 vjeçarja nuk ka mashtruar e as përvetësuar para por ka shlyer rregullisht bizneset që kanë bashkëpunuar me postën për porositë.

Nuk bëhet fjalë për një mashtrim por një mosrakordim mes të pandehurës dhe kompanisë dhe dyshohet që është evazion fiskal për shkak të kryerjes së shërbimeve pa faturë tatimore.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *