• |
ide | kryesore

KFOR-i heq telat me gjemba në Zveçan

Lajme, Të fundit

Pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, kanë hequr një pjesë të telave me gjemba që i ka vendosur ditë më parë, për të rritur sigurinë.


Telat gjemborë janë parë, një ditë pas përleshjes që ka ndodhur mes serbëve lokalë dhe pjesëtarëve të KFOR-it.


NATO-ja dhe diplomatë vendorë e të huaj i kanë dënuar sulmet në instancat më të larta.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *