• |
ide | kryesore

Berisha: Gjykatësja e Tahirit e mbajti 5 muaj dosjen, iu bë vettingu me urgjencë

Lajme, Të fundit
Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se gjykatëses, Matilda Fetau e cila liroi ish-ministrin Saimir Tahiri iu bë vettingu me urgjencë.


Gjithashtu Berisha thekson se KPK ka dhënë vendimin brenda ditës për vetingun e gjyqtares Matilda Fetahu, ndërkohë që për të tjerët KPK e jep vendimin pas 1 muaji.


POSTIMI I BERISHËS

Vetting për lirim!
Këtij i thonë turp-veting!
Me urdhër të Ramës gjykatëses që mbante prej 5 muajsh kërkesën e Tahirit për lirim, ju bë vettingu me urgjencë dhe ajo ‘të paça e të pritsha’ menjëherë mori vendimin për lirimin e Tahirit nga burgu.
Ky është turp-vettingu që nuk e ka asnjë vend në botë!!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital!
*****
Gjykatëses iu bë vetting
Doktor gjyqtarja e Elbasanit e ka mbajtur 5 muaj në dorë dosjen e Tahirit dhe vendimin e ka dhënë 3 ditë pasi kaloi Vetting-un! Dhe KPK vendimin e ka dhënë brenda ditës së gjykimit ndërkohë që për të tjerët KPK vendimin e jep pas 1 muaji! Ju prsh!3 Comments

  1. Rri o Sal. Se nje nga tullvenesit e ksaj palaço reforme ishe dhe ti me zorraxhibjte juriste te pd. Zoti e din cili ka qen deal mes palve…..

  2. “Kalbësira që kemi ne brenda është Sali Berisha. Ai bashkëpunoi me kandidatët dhe strukturat e PS për të humbur Agron Kapllanaj, pro harron se pas Agron Kapllanajt janë qindra demokratë.
    Berisha zgjodhi të qëndronte te inati vetë dhe realizoi të inatin e vet.Ky e ka burgun kur te bej 80 vjec per ditelindje qe dhe shpellkarat ta kujtojne gjithmone

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *