• |
ide | kryesore

Deklarata e çuditshme/ Gjykata e Lezhës e lë në burg për prodhim minash me telekomandë, Qemal Ajazi

Lajme, Të fundit

66-vjeçari Qemal Ajazi nga Dibra i cili u arrestua nga Policia e Lezhës, pasi dyshohet se prodhon mina me telekomanda dhe siguronte municion luftarak për grupet kriminale, u njoh me masën e sigurisë.


Gjykata e Lezhës e la në burg pa afat dhe çështja ndaj tij i kaloj për kompetencën Prokurorisë së Dibrës, pasi personi i vënë nën akuzë është nga Lura dhe sendet e kundraligjshme ju gjeten pikërisht në oborrin e banesës së tij në këtë zonë.


Sakaq, nga salla e gjyqit i akuzuar ka treguar se nuk ka dijeni për minat dhe se ishin vendosur qëllimisht në oborrin e tij.

“Mi kanë lënë në oborr të shtëpisë dhe nuk janë të miat”, është shprehur Qemal Ajazi.1 Comment

  1. “Kalbësira që kemi ne brenda është Sali Berisha. Ai bashkëpunoi me kandidatët dhe strukturat e PS për të humbur Agron Kapllanaj, pro harron se pas Agron Kapllanajt janë qindra demokratë.
    Berisha zgjodhi të qëndronte te inati vetë dhe realizoi të inatin e vet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *