• |
ide | kryesore

Dybala shënoi, Allegri u vërsul kundër Calvo: ja prapaskena e asaj që ndodhi në Dacia Arena

-Instant, Sport, Video
Calvo

Atmosfera te Juventus është paksa e tensionuar. Përveç ngjarjeve jo-futbollistike, ka një situatë konfuze dhe konfliktuale në shoqëria. Përplasja kaotike është mes atyre që duan të qëndrojë Allegri dhe atyre që duan “kokën” e tij. Për momentin ka një krah të hekurt mes teknikut toskan dhe kreut të zonës teknike Francesco Calvo. Përtej deklaratave të fasadës, mes të dyve ka një klimë të tensionuar. E në ditën e fundit të kampionatit, në Dacia Arena, Allegri u vërsul furishëm kundër drejtuesit bardhezi.


Lexo më tej: Juventus, lufta nuk ka mbaruar: nga UEFA është gati skualifikimi në Europë


ALLEGRI I TËRBUAR ME DREJTORIN TEKNIK CALVO

Tuttosport shkruan: “Kishin mbetur vetëm pak sekonda para përfundimit të ndeshjes në Udine, nga pankina. Një ndihmës i trajnerit livornez shkoi t’i tregonte celularin me aksionin e penalltisë së dhënë ndaj Romës në të 90′. Goli i shënuar nga Dybala pati pasojë parakalimin ndaj Juventus, që zbriti kështu në Conference League. Barazimi kundër Spezias në stadiumin Olimpico, falë suksesit bardhezi në Udine, do të kishte vlejtur ngritjen e Juventus në Europa League”.

“Në atë moment trajnerit iu ngritën nervat – vazhdoi e përditshmja torineze -. E duke u larguar nga fusha pak para fishkëllimës së fundit, ai shfreu të gjithë zemërimin e tij. Nën dritën e peshës politike të konkurrencës, Allegri e bëri konceptin të qartë direkt për përgjegjësit, ose më saktë për Calvo”. Ambienti është i nxehtë te Juventus dhe as ardhja e mundshme e një lojtari elitar në mesfushë nuk duket se mund t’i qetësojë shpirtrat.1 Comment

  1. Alegri duhet te largohet. Nuk prodhon loje te bukur. Lojtaret i ka, por nuk di tju gjej vendin. Bejne nje gol dhe i kthen per te ruajtur rezultatin. Tranier qe te ben me zemer. Vllahovic nje zhgenjim. Kieza nje i semure psiqik. Juves golat ja bejne qendermbrojtesit. Lojtaret i kane duart ne gjalp. Sa paguhen 4 lojtar te Juves, aq marrin gjithe ekipi i Milanit. Seferini nje hakmarres ordiner qe Gjykata Europiane duhet ta denoj. Juvia kthehet atje ku ishte ne 2028.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *