• |
ide | kryesore

Lewis Capaldi anulon koncertet pas problemeve me shëndetin mendor

Paparazzi, Slider

Lewis Capaldi ka anuluar të gjitha datat e turneut të tij në tre javët e ardhshme për të “pushuar dhe rikuperuar” si mendërisht ashtu edhe fizikisht.


Këngëtari i “Someone You Loved”, bëri të ditur lajmin në Instagramin e tij të hënën, pasi më parë ndau se lufta  me ankthin dhe sindromën Tourette kohët e fundit ka ndikuar në karrierën e tij. “Ky është një mesazh vërtet i vështirë dhe që më lëndon shumë, por më vjen vërtet keq të them se do të më duhet të anuloj të gjitha angazhimet   filloi Capaldi.


“Ka qenë një kohë kaq e pabesueshme për të hyrë në këtë album të ri. Të shohësh të gjithë mbështetjen nga të gjithë ka qenë përtej çdo gjëje që mund të kisha ëndërruar ndonjëherë,” tha ai për turneun e albumit të tij të dytë, Broken by Desire to Be Heavenly Sent. “Por  muajt e fundit kanë qenë të mbushur duke më ndikuar  mendërisht dhe fizikisht,” tha muzikanti. “Unë nuk kam qenë në shtëpi  që nga Krishtlindjet dhe për momentin po përpiqem të përballem me të gjitha.”

“Më duhet të marr një moment për të pushuar dhe rikuperuar, për të qenë në maksimumin tim dhe gati për Glastonbury-n dhe të gjitha shfaqjet e tjera të pabesueshme që do të vijnë, në mënyrë që të jem në gjendje të vazhdoj të bëj atë që dua për një kohë të gjatë.” shpjegoi artisti për kthimin për të luajtur në Festivalin Glastonbury më vonë këtë muaj.

Lewis e mbylli mesazhin e tij: “Po marr të gjithë ndihmën dhe mbështetjen që kam nevojë nga njerëzit rreth meje për të cilët jam shumë mirënjohës. Mezi pres që të kthehem.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *