• |
ide | kryesore

Berisha sulmon ish bashkëpunëtorin e tij, Ilir Rusmaili

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ish-bashkëpunëtorin e tij, Ilir Rusmaili, i cili aktualisht anëtar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ.


“Cdo ditë dalin në pah rrëmbime mandatesh, dalin në pah akte të tjera të shëmtuara të regjimit për të kontrolluar me çdo çmim vullnetin e qytetarëve shqiptarë. Këto 2-3 ditët e fundit KAS i partisë është dëshmuar një institucion i verbër, një institucion që shkelmon të vërtetat elektorale, një institucion që kryesohet nga një ish bashkëpunëtor i afërt i imi, i shkarkuar për korrupsion dhe tani humbet çdo lloj norme, parimi dhe vërsulet kundër kandidatëve fitimtarë se si e si ti kthejë në të mundur me meskinitetin, me qëndrimin e tij criminal ndaj ligjit dhe të vërtetës. Ky person me urdhër të Edi Ramës legjitimoi në Rrogozhinë qendrën e ngritur në burg pa asnjë vendim dhe asnjë akt nënligjor të ndonjë institucioni për një qendër votimi”, u shpreh Berisha në mbledhjen me deputetët e tij.
9 Comments

  1. O ti , me nofken famekeqe NON GRATA , pra ti Sali Ram Berisha , se bashku me karagjozin analist Bushati , i hani m…. te madhit jurist Ilir Rusmaili !

  2. Pse genjen o bythqir qe e ke shkarku per korrupsion, edhe pse po ta mendosh mir e shkarkove per korrupsion por per korrupsionin tend ne Gerdec. E din te gjith tashme.

  3. Rusmajli nuk mendonte ndryshe por vepronte ndryshe. Dhe e vërteta është pikërisht siç thotë Berisha.Ai mund të jetë jurist i mirë por është oportunist i madh.

  4. Pse Berisha dhe argatët e tij politiko-mediatikë, mërziten pas çdo arrestimi të zyrtarëve të lartë?kush i pergjigjet kesaj pyetj fiton tre byreqe me mish falas,vjen dhe dita e hakmarrjes o serbi salih nepermjet ligjit qe ke miratuar vete o Qeni serb salih

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *