• |
ide | kryesore

Katherine Heigl flet për largimin nga Grey’s Anatomy

Paparazzi, Slider

Ellen Pompeo dhe Katherine Heigl kanë folur së fundmi për Grey’s Anatomy në intervistën e tyre të re për Variety.


Ish-aktoret e Grey’s Anatomy, të cilët luajtën Dr. Meredith Grey dhe Dr. Izzie Stevens, u ulën me njëri-tjetrin për të diskutuar gjithçka, nga takimet e çuditshme me fansat, te skenat e tyre më pak të preferuara nga seriali.


Dhe, sigurisht, ata hyjnë në daljen e diskutueshme të Heigl nga shfaqja në vitin 2010, me aktoren që pranoi: “Unë nuk do të ndërroja asgjë për të 20-at e mia, por absolutisht nuk e kisha idenë se kush isha dhe çfarë doja dhe kush supozohej të jesh dhe kë të bëj të lumtur”. Polemikat rreth rolit të Heigl në shfaqje filluan gjatë sezonit 2008-09, kur aktorja njoftoi publikisht se nuk do të konkurronte për çmimin Emmy atë vit, duke thënë se ajo “nuk e ndjeu se mua më ishte dhënë materiali këtë sezon që të merrja një nominim Emmy.”

Tensionet midis Heigl dhe krijueses së Grey, Shonda Rhimes vazhduan të rriteshin deri në mars 2010, kur ata arritën një marrëveshje për ta liruar atë menjëherë nga kontrata e saj, duke e bërë episodin e 21 janarit paraqitjen e saj të fundit në shfaqje si Dr. Izzie Stevens — deri në një ngjarje të papritur në sezonin 16, në një episod që shënon largimin e Justin Chambers nga seriali.

Në takimin e tyre , Katherine dhe Pompeo diskutuan gjithashtu se si suksesi brenda natës i shfaqjes i futi ata në qendër të vëmendjes, duke i hapur rrugën emocioneve të forta në xhirime.

“Unë mendoj se kjo më dha këtë besim që ishte një ndjenjë e rreme besimi,” kujton Heigl. “Ishte i rrënjosur në diçka që nuk mund dhe ndoshta nuk do të zgjaste gjithmonë për mua. Kështu që më pas fillova të kërkoja të drejtën time, sepse kisha shumë për të thënë, dhe kishte disa kufij dhe gjëra me të cilat nuk isha dakord. Nuk dija si ta luftoja atë.”

“Dëgjo, askush nuk i pëlqen një grua super të sigurt,” pranon Pompeo. “Dhe kjo është arsyeja pse ata po heqin të drejtat riprodhuese dhe të drejtat e votës në të gjithë këtë vend, sepse ata nuk duan që gratë të gjejnë fuqinë e tyre. Ata nuk duan që gratë të kenë një zë. Ata nuk duan gratë të kenë kontroll, sepse ata e dinë që ne mund ta bëjmë më mirë se ata”.

Heigl pranon se, duke parë prapa tani, ajo ndjen se ishte “aq naive” në mënyrën se si e trajtoi situatën. “Nuk kishte asnjë pjesë e imja që imagjinonte një reagim të keq,” pranon ajo. “U ndjeva vërtet e justifikuar për mënyrën se si ndihesha dhe nga vija. Kam kaluar pjesën më të madhe të jetës sime – mendoj se shumica e grave e bëjnë – duke u përpjekur të kënaqja njerëzit. Është vërtet shqetësuese kur ndihesh sikur je e detyruar. Nuk ishte qëllimi im ta bëja këtë, por kisha disa gjëra për të thënë dhe nuk mendoja se do të kisha një reagim kaq të fortë.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *