• |
ide | kryesore

Kryesia rrëzon propozimin e grupit parlamentar/ Zgjedhjet për kryetar të PD-së në 29 korrik

Lajme, Të fundit
deputetët e PD pas mbledhjes së kryesise

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme hapjen e menjëhershme të garës dhe mbajtjen e zgjedhjeve për kryetar të PD-së në 29 korrik 2023.


Pas më shumë se 8 orë mbledhje të tensionuar, 17 anëtarë të kryesisë kanë mbështetur propozimin e Kolegjit të Kryetarëve duke hedhur poshtë paketën e grupit parlamentar për të bërë fillimisht analizën dhe mbajtjen e zgjedhjeve nëpër degë e më pas për kryetarin e partisë.


Dy anëtarë kryesie kanë votuar kndër dhe tre kanë abstenuar.

Sipas vendimit të kryesisë brenda 15 korrikut do të bëhet evidentimi i plotë i anëtarësisë, ndërkohë në brenda muajit shtator do të mbahet kuvendi i jashtëzakonshëm.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *