• |
ide | kryesore

Përplasjet dhe tensionet në Kryesinë e PD, reagon Lulzim Basha

Arkiva, Lajme, Të fundit
basha mesazh

Ish-kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në mbledhjen e Kryesisë së PD.


Basha e cilëson “debat konstruktiv” duke theksuar se është shenjë e qartë e një reflektimi të thellë që ka nisur brenda familjes tonë politike.


Sipas tij, debatet dhe mendimi ndryshe duhen respektuar nga të gjithë. Ai thekson më tej se refuzon dhe dënon me forcë çdo përpjekje për tensionim që ushqen kulturën e vjetër politike të baltës dhe shantazhit me të cilën jemi ndarë njëherë e mirë dhe që duhet lënë pas.

“Fryma e debatit konstruktiv me të cilën Kryesia e PD debatoi për më shumë se 8 orë për gjetjen e rrugës më të mirë në funksion të riorganizimit të PD, është shenjë e qartë e një reflektimi të thellë që ka nisur brenda familjes tonë politike.

Nuk ka gjë më demokratike se mendimet e ndryshme në një forum politik. Debatet dhe mendimi ndryshe duhen respektuar nga të gjithë. Vlerat demokratike që na drejtojnë në këtë rrugëtim të vështirë për ne demokratët nuk mund të cenohen nga asnjë individ.

Refuzoj dhe dënoj me forcë çdo përpjekje për tensionim që ushqen kulturën e vjetër politike të baltës dhe shantazhit me të cilën jemi ndarë njëherë e mirë dhe që duhet lënë pas.” 21 Comments

  1. Ky i perënduari kryetari ditëzi , Lul-bibilushi i Ramës , që nuk le qimen e zezë e të ngrir me llak të lëviz nga koka e tij e mbushur plot kurthe e djallëzi , u shfaq përsëri të na mahnis me “bëmat gjeniale” të tij , këtë herë , të lejoj debatet dhe mendimet ndryshe me frymë konstruktive në partinë vulë rrëmbyer , tashmë fantazëm .

 1. Lulzim Basha,,,
  Te shkerdhefsha deren e shtepise ty dhe atyre qe te vijne prapa, se e shkaterruat PD-ne.
  Po cfare borxhi te kemi mor shkerdhate muti?
  Pffffff i pa fe…

 2. Shikoj shume njerez qe shkruajne komente duke share pa piken e edukates. Eshte turp te shani. Nese keni kundershti jepni argumenta dhe sharje.

  1. Turpmëdhenjtë e Lul-Ramës , shkoni një xhiro andej nga sarajet e këtyre dy baxhellave të mësipërm që t’ju heqin njollën e turpit .

 3. Nga ta marin edukaten keta. Lideri shpirteror i tyre edhe pse 80 vjec vetem shane,shpif,genjen. Keto jane cilesite e tij me te mira.

  1. I gjati ine u thote grave ne mengjes, a ju kane qire burrat mbreme?
   Kjo eshte e thene me edukate.
   Ketu nuk ka kulture, ketu ka hipokrizi qe shitet si kulture.
   Ilir debil beqja te ngop me ilace te skaduara, ti pini me kulture, ju befshin mire edhe vaksinat, o varikarsa, e thene me kulture.

   1. Lulushi Pati 10 vjet kohe ta sillte ne pushtet PD e plot dhe nuk e solli dot,tani do qe te sjell Copenhagen e copesez!?

 4. Ca gallate. Lul Bashen e duan me shume socialistet rilindaj me Pallikarin ne krye sesa keta te PD, perfshire ata qe ky i beri deputete e anetare kryesie. E Luli vazhdon fluturon me presh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *