• |
ide | kryesore

Tërmeti godet Bullgarinë, lëkundjet ndihen deri në Kosovë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Greqi, Tërmet i fuqishëm në Turqi

Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter ka goditur Bullgarinë mesditën e sotme.


Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra e tërmetit ndodhet 3 km në veri-verilindje të Asenovgradit me një thellësi fokale prej vetëm 10 km.


Tërmeti ka ndodhur rreth orës 12:30, ndërsa mësohet se lëkundjet janë ndjerë gjithashtu në Kosovë, Greqi, Serbi, Bosnje Hercegocinë, Hungari, Mal të Zi dhe RumaniLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *