• |
ide | kryesore

Arsyeja pse Tom Holland po bën një pauzë nga aktrimi

Paparazzi, Slider

Tom Holland së fundmi zbuloi në një intervistë për Extra se do të marrë një pauzë nga aktrimi vitin e ardhshëm.


Ky vendim vjen pas prodhimit intensiv të thrillerit të tij të ri kriminal të Apple TV+, “The Crowded Room”. Në serial, Holland luan Danny Sullivan, një personazh i bazuar në figurën e jetës reale Billy Milligan, i cili kishte çrregullime disociative të identitetit dhe ishte përfshirë në të shtënat në Rockefeller Center në 1979.


Holland u shpreh për sfidat me të cilat u përball gjatë produksionit të shfaqjes: “Ishte një kohë e vështirë, sigurisht. Ne po eksploronim disa emocione që definitivisht nuk i kam përjetuar kurrë më parë. Dhe më pas, të qenit producent, duke u marrë me problemet e përditshme që vijnë me çdo set filmik, thjesht shtuan atë nivel shtesë të presionit.”

Edhe pse e shijonte përvojën e të qenit producent, zhytja në një personazh me probleme të rënda të shëndetit mendor e shtyu atë në kufijtë e tij. “Shfaqja më ndikoi. Erdhi një moment kur më duhej pushim dhe shkova në Meksikë për një javë dhe pata kohë në plazh dhe u shtriva. Tani po bëj një vit pushim, dhe ky është rezultat se sa e vështirë ishte ky serial”, tha ai.

Pavarësisht sfidave, Holland gjeti disa rezultate pozitive nga procesi. Ai zbuloi se ka qenë i matur për më shumë se një vit dhe e vlerësoi serialin për ndryshimin e këndvështrimit të tij për shëndetin mendor. “Të mësosh për shëndetin mendor dhe fuqinë e tij, dhe të flasësh me psikiatër për betejat e Danny dhe Billy, ka qenë diçka që ka qenë kaq informuese për jetën time,” tha ai./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *