• |
ide | kryesore

Kurti bisedë urgjente me sekretarin britanik, zbulohet detajet

Lajme, Të fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë ‘urgjente’ telefonike ditën e djeshme me Sekretarin për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly.


Qeveria e Kosovës, me anë të një deklarate për shtyp, bëri me dije se në fokus të bisedës ishin tensionet dhe veri të vendit si dhe rreth mundësisë për zhvillimin e zgjedhjeve të reja.


Sa i takon rrugës përpara drejt shtensionimit të plotë, Kurti tha se sundimi i ligjit duhet të jetë hapi dhe parimi bazë.

Ai i përmendi Cleverly-s, modelin kroat të Asociacionit.



5 Comments

  1. Albin kam pas repsekt per ty se me je dukur nje politikan i pakorrptuar dhe qe donte te bente nje shtet funskional te se drejtes. Po nuk mund te vazhdosh te besh inacorin dhe te zgjedhesh ti aleatet e Kosoves, se Kosova nuk eshte e jotja, eshte e gjith shqiptareve. Ne fillim thoje vetem bashkim kombetar, por qe kur ke ardhur e ke ndar me shum kombin, dhe nqs ka faj Rama, Rama si ty eshte nje individ, po ku shkoi bashkimi kombetar? E harrove dhe po izolon Kosoven nga gjith bota perfshir dhe Sqhiperin per nje inat tendin personal me USA apo me te tjer. Me ko i do aleancat ti? po me dukesht nje populist dritshkurter. Llafet e bukura dhe nacionalizmat shterp nuk i hyn ne pun askujt. Thirri mendjes ose hap krahun se po rrezikon ti besh me shum deme Kosoves sesa te mira.

  2. Sali, ku e ke videon e atentatit ndaj Salvador Kaçajt?Shyqyr qe del rama qe shpellkaret maloke e cecene te masturbohen me foton e tij sepse salihu nuk ja u ngref me

  3. Si ka mundesi qe ky Portal ti pranoj keto komente banale, apo kopjojne Bushatin i cili shume shpesh artikulon fjale banale neper studio. Silluni mire o njerez. Shkruani me kulture dhe jo me injorance. E keni katandisur Alfafabetin Shqip me 20 shkronja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *