• |
ide | kryesore

Shawn Mendes sulmohet pas promovimit të këngës

Paparazzi, Slider

Shawn Mendes u kritikua ashpër për përdorimin e një fotoje të qytetit të Nju Jorkut të përfshirë nga tymi i zjarrit për të promovuar këngën e tij të re.


Këngëtari i “Stitches” postoi të enjten një foto të horizontit të Manhatanit, i cili ishte bërë pothuajse i padukshëm për shkak të tymit nga zjarret e furishme kanadeze – më pak se 36 orë pasi kishte ndodhur.


Mbi foto ishin vendosur fjalët “Për çfarë dreqin po vdesim”. Pavarësisht se disa fansa vuanin nga rikthimi i tij muzikor, të tjerët nuk u argëtuan nga imazhet. “Njerëzit po vdesin nga zjarret dhe po sëmuren nga cilësia e dobët e ajrit dhe keni vendosur tapostoni këtë?” Një përdorues i Instagram komentoi, ndërsa një tjetër tha: “Pse po përpiqeni të përfitoni nga një fatkeqësi natyrore”.

Zgjedhja e materialit promovues të Mendes për këngën e re, që do të publikohet të enjten në mesnatë, vjen pasi kryebashkiaku Eric Adams u kërkoi njujorkezëve të maskohen dhe të qëndrojnë brenda për shkak të kushteve të pashëndetshme të cilësisë së ajrit.

Sahwn së fundmi është rikthyer në treg pasi marrëdhënia e tij e rindezur me Camila Cabello  i erdhi fundi, sipas The Sun. Ish-çifti ishte parë në javët e fundit në një seri takimesh në New York City dhe Los Angeles, si dhe në koncertin e Eras Tour në New Jersey.

Një burim i tha gazetës, “Shawn dhe Camila kanë shumë histori. “Por kjo ishte vetëm një flirt dhe ata i kanë dhënë fund tani. Ata e kuptuan se ishte ndoshta një gabim t’i jepnin lidhjes një tjetër mundësi. Gjërat përfunduan mes tyre herën e parë për një arsye, në fund të fundit.” Burimi shtoi: “Në realitet, të dy e dinë se nuk janë të duhurët për njëri-tjetrin në aspektin romantik dhe tani ata thjesht duan të vazhdojnë përpara”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *