• |
ide | kryesore

Shpërthim në Mitrovicën jugore, i vihet lëndë plasëse tre bizneseve

Lajme, Të fundit

Një shpërthim ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Mitrovicën jugore, me pasojë dëme në dy lokale dhe një dyqan. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 3:20, në afërsi të sheshit ‘Adem Jashari’. Nga shpërthimi nuk ka të lënduar.


Në njoftimin e policisë thuhet:

“Rreth orës 03:20, është raportuar se në sheshin ‘Adem Jashari’ si pasojë e një shpërthimi janë dëmtuar xhamat e dy kafeneve dhe një dyqani. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.”
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *