• |
ide | kryesore

U arrestua për korrupsion, eurodeputetja Eva Kaili rikthehet në PE

Lajme, Planet

Eurodeputetja Eva Kaili është rikthyer në Parlamentin Europian. Mediat greke shkruajnë se është pranuar kërkesa e avokatit të saj, Michails Dimitrakopoulos që eurodeputetja të shkojë të marrë pjesë në PE.


Këshilli ka bërë të qartë se eurodeputetja mund të japë intervista për shtypin, por të mos angazhohet me personat e përfshirë përmes deklaratave për shtyp. Ajo që mbetet për t’u parë është nëse Eva Kaili do të jetë në Strasburg javën e ardhshme. Kujtojmë se eurodeputetja u arrestua më herët për korrupsion në skandalin “Qatar Gate”.
3 Comments

  1. Ka pra që dhe ligji në Europë nuk funksionon siç duhet.Morrupsion me miliona dollarë dhe do vazhdojë të bëjë parlamentaren akoma!!!

  2. Kurropsionin me teadh e kane vendet Perendimore qe ulerijne per antikorrupsion dhe demokracine. Enver Hoxha beri mire qe na izoloi se Bota kapitaliate qenka MUT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *