• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta ylli i “Breaking Bad”

Paparazzi, Slider


Ylli i “Breaking Bad”, Mike Batayeh ka vdekur në moshën 52-vjeçare pasi pësoi një atak në zemër derisa ishte në gjumë. Aktori i njohur thuhet se ndërroi jetë papritur më 1 qershor, tha familja e tij për TMZ.

Ai ndërroi jetë teksa ishte në shtëpinë e tij në Michingan. Një deklaratë familjare për vdekjen e tij thoshte: “Ai do t’i mungojë shumë ata që e donin dhe aftësia e tij e madhe për të sjellë të qeshura dhe gëzim për kaq shumë njerëz”.

Ai ishte shfaqur në shumë shfaqje të njohura, duke përfshirë “Everybody Loves Raymond”, “The Shield” dhe “Sleeper Cell”. yPuna e tij filmike përfshinte role në “American Dreams”, “Gas”, “American East”, “Don’t Mess With The Zohan” dhe “Detroit Unleaded”.

Ai ishte gjithashtu një komedian i suksesshëm përfshirë X-Men: Days of Future Past të vitit 2014 dhe u shfaq në “CSI: Miami” dhe “Boy Meets World”.

Roli i tij i fundit në ekran renditet si filmi televiziv i vitit 2018, “Prank of America” në të cilin ai luajti rolin e ‘Nacho’.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *