• |
ide | kryesore

Moti i keq dëmton urën në aksin Berat-Mallkastër

Lajme, Të fundit

Reshjet me intensitet të lartë dhe vërshimi i lumit Gjanicë ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në bashkinë e Mallakastrës. Është shembur ura në fshatin Metoh, duke bllokuar lëvizjen e banorëve të zonës.


Kreu i Bashkisë Mallakastër, Qerim Ismailaj tha se është duke u punuar për te shmangur dëmtimin e mëtejshëm të urave përgjatë aksit Berat-Ballsh. Përpos infrastrukturës dëme ka dhe në bujqësi, ku janë përmbytur disa hektare.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *