• |
ide | kryesore

Lista e fituesve të BET 2023

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi janë publikuar rezultatet për çmimet BET 2023!


Artisti më i nominuar në ceremoninë e këtij viti  është Drake me shtatë gjithsej, duke përfshirë artistin më të mirë mashkull hip-hop, artistin më të mirë mashkull R&B/pop dhe grupin më të mirë me 21 Savage.Pas Drake me gjashtë nominime është GloRilla, e cila u emërua Artist i Amplified BET vitin e kaluar. Reperja 23-vjeçare u bë e famshme vitin e kaluar me hitin e saj “F.N.F. (Let’s Go),” dhe është në garë për artisten më të mirë femër hip-hop, artistja më e mirë e re, albumi i vitit për Anyways, Life’s Great dhe video e vitit.

Lizzo dhe 21 Savage kanë secili nga pesë nominime, ndërsa Beyoncé, Burna Boy, Chris Brown, Ice Spice dhe SZA janë të gjithë në garë për katër çmime. Shikoni më poshtë listën e plotë të fituesve të BET Awards:

Albumi i Vitit
Anyways, Life’s Great, GloRilla

Breezy, Chris Brown

God Did, DJ Khaled

Her Loss, Drake & 21 Savage

Mr. Morale & The Big Steppers, Kendrick Lamar

Renaissance, Beyoncé

SOS, SZA

Artistja R&B/Pop
Ari Lennox

Beyoncé

Coco Jones

H.E.R.

Lizzo

SZA

Tems

Artisti R&B/Pop
Blxst

Brent Faiyaz

Burna Boy

Chris Brown

Drake

The Weeknd

Usher

Grupi më i mirë
City Girls

Drake & 21 Savage

Dvsn

FLO

Maverick City Music & Kirk Franklin

Quavo & Takeoff

Wanmor

Bashkëpunimi më i mirë
“Big Energy (Remix),” Latto & Mariah Carey Feat. Dj Khaled
“Boy’s A Liar Pt. 2,” PinkPantheress & Ice Spice
“Call Me Every Day,” Chris Brown Feat. Wizkid
“Can’t Stop Won’t Stop,” King Combs Feat. Kodak Black
“Creepin’,” Metro Boomin, The Weeknd & 21 Savage
“F.N.F. (Let’s Go),” Hitkidd & GloRilla
“Tomorrow 2,” GloRilla & Cardi B
“Wait For U,” Future Feat. Drake & Tems

Artistja më e mirë Hip-Hop 
Cardi B
Coi Leray
GloRilla
Ice Spice
Latto
Megan Thee Stallion
Nicki Minaj

Artisti më i mirë Hip-Hop 
21 Savage
Drake
Future
J. Cole
Jack Harlow
Kendrick Lamar
Lil Baby

Video e Vitit
“We (Warm Embrace),” Chris Brown
“2 Million Up,” Peezy, Jeezy & Real Boston Richey feat. Rob49
“About Damn Time,” Lizzo
“Bad Habit,” Steve Lacy
“First Class,” Harlow
“Kill Bill,” SZA
“Tomorrow 2,” GloRilla & Cardi B

Artisti i ri
Ambré
Coco Jones
Doechii
FLO
GloRilla
Ice Spice
Lola Brooke/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *