• |
ide | kryesore

Johnny Depp nxjerr në shitje autoportretin e tij

Paparazzi, Slider

Johnny Depp është rikthyer me vepra të reja artistike.


Të enjten, Castle Fine Art debutoi autoportretin e 60-vjeçarit Depp, të titulluar “Five”, i cili do të shitet duke filluar nga sot për vetëm 13 ditë – një numër që një deklaratë për shtyp e përshkroi si “të rëndësishme për artistin”.Portreti është  frymëzuar nga një fotografi që Depp bëri në një fotosesion të Christian Dior Parfumes në 2015 me fotografin Jean-Baptiste Mondino, siç shpjegoi ai në një intervistë video në lidhje me autoportretin. “Unë e bëra këtë tek Ralph Steadman në studion e tij rreth vitit 2021,” shpjegoi aktori në video. “Ky autoportret – ai u krijua në një kohë që ishte … le të themi pak të e errët, pak konfuze. E shikova dhe nuk e di pse, mendova se kishte nevojë për diçka tjetër.”

Johnny zbuloi në video se ai ndjeu se Dior e ka mbështetuar atë në vitet e fundit, gjatë një periudhe kur ai humbi shumë role filmike dhe beteja ligjore me ish-gruan e tij Amber Heard. Aktori i Pirates of the Caribbean filloi të punojë me Dior në vitin 2015 dhe nënshkroi një marrëveshje të re me markën me vlerë më shumë se 20 milionë dollarë në maj.

“Nuk është gjëja më komode të bësh një autoportret”, pranoi Depp në video. “Megjithëse, në një mënyrë të çuditshme, pothuajse gjithçka që bëni është një autoportret në një mënyrë ose në një tjetër.” Ai vuri në dukje gjithashtu se do të dhurojë disa nga paratë për organizatën jofitimprurëse Mental Health America./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *