• |
ide | kryesore

Gjykata lë në burg Dritan Goxhajn, nxorri emrat e dëshmitarëve për komandantët e UÇK

Arkiva, Lajme, Të fundit

“Arrest me burg” me afat 40 ditë për Dritan Goxhajn, ish luftëtarin e UÇK-së që nxorri emrat e dëshmitarëve të fshehtë në gjyqin kundër ish komandantëve.


Goxhaj ka thënë se nuk ka bërë asgjë të paligjshme përveç disa shkrimeve në rrjete sociale. Dritan Goxhaj është djali i ish-zv.shefi i Shtabit të UÇK dhe kolonelit të njohur nga Shqipëria, Dilaver Goxhaj.Gjatë luftës së Kosovës, edhe i biri Dritan Goxhaj iu bashkua UÇK-së si oficer i Ushtrisë Shqiptare në shkollën e aviacionit dhe ka pasur autorizimin e Shtabit të Përgjithshëm që të mbante kontakte me komandën e forcave amerikane në Shqipëri.

Ky është urdhër arresti i radhës nga Gjykata Speciale për ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Më herët kjo gjykatë ka dërguar në pranga politikanë të lartë të Kosovës, mes tyre udhëheqësit e luftës, si Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi, të cilët vijojnë ende të jenë në qeli.

Shkrimi për dëshmitarët e Hagës që çoi në burg ish-luftëtarin e UÇK-së Dritan Goxhaj5 Comments

  1. Po mirë që i nxorri por pse duhet të arrestohet.A mos është vallë në grupin e prokurorëve?,Jo. Është në dijeni të çështjeve. Mirë. Atëherë të thirret si dëshmitar për të vërtetën.Pse kaq problem qeka se u ditkan dëshmitarët.Ku është problemi.Apo duan të varrosin të vërtetën.Dhe Gjykata jonë e reformuar bëhet pjesë në këtë akt antishqiptar!!!

  2. Shikoni historine e tij dhe do te bindeni se miliona shqiptare te rinj dhe te vjeter ndjekin rrugen qe ndoqi Saliu! Nga nje familje Vicidolse,me familjare spiune te dy anshem serbo-sigurim,erdhi ne Tirane me valixhe druri,u shkollua me parate e Shqiptareve,u be servil dhe spiun u sherbeu serbeve dhe Partise,sigurimit,e vune ne krye te PD vrau ,preu,vodhi krijoi nje familje hajdutesh dhe tregoi se po qe me Saliun mund te besh cfare te duash por sidomos te vjedhesh!

    1. i paemer, me lejo te shtoj gjene me kryesore , qe ta ka paska q. nanen saliu me shok, ndyrsh nuk shpjegohet trauma infantile.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *