• |
ide | kryesore

Transportonin emigrantë të paligjshëm, arrestohen 2 persona në Korçë

Lajme, Të fundit
poste

Policia e Korçës ka vendosur në pranga 2 shtetas dhe kanë shpallur në kërkim 2 të tjerë pasi akuzohen se në mënyrë të organizuar ndihmonin në kalimin e paligjshëm të emigrantëve përtej kufirit.


Në njoftimin e policisë thuhet:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Midnight 14”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj, kundrejt pagesave, për kalim të paligjshëm të kufirit.Bashkëpunëtorë për të transportuar me 3 automjete, 21 emigrantë, kundrejt pagesave 300-1000 euro, arrestohen 2 shtetas, shpallen në kërkim 2 të tjerë. Këta 4 shtetas vepronin në mënyrë të organizuar, si drejtues të automjeteve me emigrantë dhe si mbikëqyrës të rrugës, për të shmangur patrullat e Policisë.

Si rezultat i këtij operacioni u vunë në pranga shtetasit E. K., 28 vjeç dhe F. Dh., 34 vjeç, të dy banues në Tiranë, si dhe u shpallën në kërkim shtetasit R. S., 36 vjeç, banues në fshatin Belorta, Korçë dhe N. T., 41 vjeç, banues në Tiranë.

Në afërsi të fshatit Vërdovë, Pogradec, shërbimet e Policisë kapën në flagrancë shtetasin E. K., i cili transportonte me një automjet tip “BMW X5”, 7 emigrantë.

Gjithashtu, shërbimet konstatuan se dhe shtetasit R. S. dhe N. T. transportonin me një automjet “Tuareg”, që lëvizte pas automjetit të shtetasit E. K., 14 emigrantë. Sapo janë sinjalizuar për të ndaluar automjetin, të dy këta shtetas e kanë braktisur atë dhe janë larguar me vrap. Vijon puna për kapjen e tyre.

Në vijim të këtij operacioni, u kap dhe u vu në pranga edhe shtetasi F. Dh., i cili u konstatua teksa qarkullonte me një automjet tip “Volvo”, përpara 2 automjeteve të tjera, për të mbikëqyrur rrugën, me qëllim shmangien e patrullave të Policisë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 automjetet me të cilin lëviznin këta shtetas, një shumë parash e dyshuar e përfituar nga transportimi i emigrantëve dhe 2 celularë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.2 Comments

 1. Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion
  Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion Fuck europeanunion

 2. O ju shkerdhefsha robt ku ti kini o gra dhe moter qire,krim e quani kete trasportin e klandestineve ju,dhe ata qe vrasin,trafikojne femra,droge,perdhunojne i leshoni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *