• |
ide | kryesore

Drake reagon pas incidentit në skenë

Paparazzi, Slider

Drake doli në skenë të mërkurën mbrëma në Qendrën Chase në San Francisko për turneun e tij It’s All A Blur dhe tregoi reflekset e tij të shpejta kur dikush nga audienca i hodhi një libër në kokë.


videot e postuara në mediat sociale, Drake mund të shihet duke lëvizur nëpër skenë dhe duke folur me turmën midis këngëve, kur një libërfluturon nga hiçi dhe ai e kap shpejt me një dorë. “Je me fat që jam i shpejtë,” tha Drake, duke treguar nga pjesëtari i audiencës që me sa duket hodhi librin. “Do të më duhej të rrihja nëse kjo do më godiste në fytyrë”.Drake është vetëm një nga shumë artistë që ka përjetuar një rritje të padëshiruar – dhe të rrezikshme – të objekteve të hedhura nga fansat në koncerte. Harry Styles, Kelsea Balerini, Kid Cudi dhe Pink, t u janë hedhur objekte në mes të performancës. Bebe Rexha shkoi në spital pasi u godit në fytyrë nga telefoni i një fansi.

Artistët duke përfshirë Billie Eilish, Tim McGraw dhe Adele kanë trajtuar trendin potencialisht të rrezikshëm, duke u kërkuar fansave të tyre të ndalojnë së hedhuri gjërat në skenë. “A e keni vënë re se si njerëzit po harrojnë mirësjelljen në këtë moment,” tha Adele në një koncert në korrik, për një video të filmuar nga fansat. “Njerëzit po hedhin gjëra në skenë. E keni parë këtë?”, këngëtarja e “Easy on Me” pyeti turmën përpara se të bënte shaka: “Unë ju sfidoj. Unë guxoj të më hedhësh diçka.”Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *