• |
ide | kryesore

Takimi Vucic-Zelensky në Athinë, eurodeputetja von Cramon: Presidenti serb i ka ofruar armë vetëm që Ukraina të mos njohi Kosovën

Lajme, Të fundit

Eurodeputetja e Parlamentit Europian Viola von Cramon ka reaguar në rrjetet sociale në lidhje me takimin informal në Athinë të liderëve të Ballkanit Perëndimor.


Në këtë darkë informale mori pjesë edhe presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelensky. Ky i fundit u takua ndër të tjera edhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vucic.Por për eurodeputeten ky takim i ka shërbyer Vucicit për t’i bërë presion Zelensky për mosnjohjen e Kosovës dhe në shkëmbim i ka premtuar armë Ukrainës.5 Comments

  1. Evropianet qe financohen nga Soros dhe nuk thone gjysem fjale per arrestimin e presidentit te ShBA nga nje njeri i soros …qe duhet te jepte doreheqen per aq me teper ?

    Cfare pordhe me rigon qe paska qene BE.

  2. Vendimi për njohjen e Kosovës është në diskutim në kuvendin e Ukrainës. Është çështje kohe.Ja ka kërkuar si Amerika dhe Evropa bashkë me Greqinë. Ajo e dha sinjalin me ftesën e bërë dhe ngritjen e flamurit të Kosovës në samit.Ndihma që pretendon që Sërbia ti japi në këmbim të mos njohjes është e pa përfillur.Pra një justifikim që Vuçic e bën para nacionalistëve.

  3. Vuçiç do t’i japë Zelenskit stokun e armëve ruse e kineze që Putin i njeh mirë , si dhe ushtria ruse.

    Ponc Pilati lan duart në sytë e BE, sepse ka një pozitë të vështirë brenda dhe jashtë vendit, për shkak të qëndrimit por rus edhe për luftën në Ukrainë.

    Kur flet për njohjen e integritetit territorial të Ukrainës duket një gënjeshtër që nuk e beson askush e jo më Zelenski, ndaj takimi mes tyre ishte një qokë për foto.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *