• |
ide | kryesore

Detaje nga takimi i ardhshëm i Mbretit Charles me Princ Harry

Paparazzi, Slider

Mbreti Charles III dhe Princ Harry thuhet se do të takohen për “bisedime” më 17 shtator në mes të mosmarrëveshjeve të tyre familjare.


“Mbreti Charles do të kthehet në Londër nga Balmoral në mes të shtatorit, gjë që lidhet me fundin e udhëtimit të Harry’s Invictus Games në Dusseldorf,” tha një burim i paidentifikuar për UK’s OK!.“Mbreti ka një vizitë zyrtare të riplanifikuar në Francë më 20 shtator, kështu që [ai] ka disa ditë të lira në Londër për t’u takuar me djalin e tij. Stafi po përpiqet të rregullojë detajet ndërsa flasim.”Gruaja e Harryt, Meghan Markle nuk pritet t’i bashkohet atyre.Nuk është sekret se ka pasur tensione mes Harry-t dhe familjes së tij vitet e fundit, veçanërisht pas publikimit të kujtimeve të tij në janar “Spare”, në të cilin ai pretendonte se babai i tij e quajti atë “rezervë” që nga lindja. Insajderi i OK! tha se mbreti ishte veçanërisht i mërzitur nga portretizimi i gruas së tij, Mbretëreshës Camilla në “Spare”. Harry pretendoi se Camilla “më sakrifikoi në altarin e saj personal të PR”. “Nëse bisedimet zhvillohen, mbreti do ta bëjë shumë të qartë se nuk do të diskutohet asnjë çështje familjare publikisht”, shtoi burimi./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *