• |
ide | kryesore

Beyonce emërohet kryetarja e nderit e Santa Clara

Paparazzi, Slider

Beyonce do të emërohet kryetarja e nderit e Santa Clara, Kaliforni dhe do t’i jepet një çelës i qytetit ndërsa ajo sjell turneun e saj të Rilindjes në stadiumin Levi’s të qytetit të mërkurën, sipas The Mercury News.


Gazeta raportoi se Këshilli Bashkiak i Santa Clara do të votojë të martën në mbrëmje për të kaluar titullin për një ditë nga kryebashkiaku Lisa Gillmor te artistja.
“Qyteti i Santa Clara është i emocionuar për vizitën e ardhshme të Beyonce në stadiumin e njohur botëror Levi’s,” tha zëdhënësja e Santa Clara, Michelle Templeton për publikimin në një deklaratë. “Koncertet e saj sigurisht që do të sjellin një energji dhe emocione të madhe.”Shpallja që nderon këngëtaren “Break My Soul” vuri në dukje se si ajo “ka pasur një ndikim të jashtëzakonshëm kulturor si një nga figurat më me ndikim të kulturës pop” dhe përmendi vlerësimet e saj, si 35 Grammy dhe punën filantropike, sipas The Mercury News.

Nuk është hera e parë këtë vit që Santa Clara nderon një sensacion të pop-it. Kur Taylor Swift solli turneun e saj Eras në qytet më 28 dhe 29 korrik, këshilli i qytetit gjithashtu i dha asaj titullin nderi të kryebashkiakut dhe e riemëroi qytetin si “Swiftie Clara” për dy ditët. Qytete si Atlanta dhe Minneapolis në mënyrë të ngjashme vendosën në fuqi “Ditën e Beyoncé”, siç raportohet nga media./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *