• |
ide | kryesore

Miley Cyrus zbulon historinë pas kopertinës së “Vanity Fair”

Paparazzi, Slider

Miley Cyrus po largohej ngadalë nga personaliteti i saj i Disney Channel kur pozoi topless për Vanity Fair në 2008. Fotosesioni i fotografes së famshme Annie Leibovitz ndodhi kur aktorja e “Hannah Montana” ishte vetëm 15 vjeç, gjë që tronditi botën.


Cyrus,  kujton përhapjen e modës dhe reagimin që rezultoi në serinë e saj të fundit “Used To Be Young” në TikTok. “Të gjithë e dinë polemikën e fotos, por ata nuk i dinë realisht prapaskenat, e cila është gjithmonë shumë më kuptimplotë,” tha ajo. Fotoja e diskutueshme shfaqte këngëtaren e  e veshur me xhinse dhe duke mbajtur një çarçaf të bardhë mbi gjoks.  Në një foto tjetër, babai i saj, Billy Ray Cyrus, është fotografuar përkrah saj.“Motra ime e vogël Noah ishte ulur në prehrin e Annie dhe në fakt shtypte butonin e kamerës duke bërë fotot,” shpjegoi Miley. Ajo shton se “familja e saj ishte në xhirime” gjatë seancës dhe se fotosesioni ishte “hera e parë që mbaja buzëkuq të kuq, sepse Pati Dubroff, e cila më bënte grimin, mendonte se ky do të ishte një tjetër element që do të më ndante nga ‘. Hannah Montana.”

Por fotoja nuk u prit mirë nga ndjekësit për vendimin e Cyrus për t’u dukur e rritur. Një nga kopertinat e New York Post në atë kohë madje e shpërtheu atë, me titullin “TURPI I MILEY”. Ajo kërkoi falje për pozat provokuese menjëherë pas publikimit të fotove. “Unë mora pjesë në një sesion fotografik që supozohej të ishte “artistik”, dhe tani, duke parë fotografitë dhe duke lexuar historinë, ndihem shumë e turpëruar,” psherëtiu Cyrus në atë kohë. “Kurrë nuk kam menduar që kjo të ndodhë dhe u kërkoj falje fansave të mi, për të cilët më intereson shumë.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *