• |
ide | kryesore

Familjarët 16-vjeçarit që vdiq me jet ski hedhin lule dhe kërkojnë drejtësi (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit
16

Familjarët e 16-vjeçarit që vdiq pasi u përplas me Jet-Ski në plazhin e Llamanit kërkojnë drejtësi për humbjen e jetës së të afërmit të tyre.


Ata hodhën lule në det në vendin ku u aksidentua adoleshenti dhe mes lotësh kërkuan drejtësi për vdekjen e tij, në të kundërt paralajmëruan se do të bëjnë vetëgjyqësi.“Kemi ardhur këtu në vendngjarje për drejtësinë e djalit. Kjo që ka ndodhur mos t’i ndodhë kujt. Duam drejtësi deri në pikën e fundit. Në qoftë se nuk marrim drejtësi do bëjmë vetëgjyqësi”, tha babai i 16-vjeçarit Klei Xhaja.4 Comments

 1. Mesa duket e keni pas me hak me keto brrockulla qe nxirrni nga goja. Nga kush e kerkoni drejtesine??? Kush ja dha leket djalit qe te merrte Jetski dhe pse iku pa pyetur??? Fillojeni nga ketu drejtesine! Apo kur vdesin ne makine dhe babai i le çelsat fajin e ka makina….
  Yt rrace e poshter

  1. Cfar problemi ka qe nje 16 vjecar te mari Jetski ?
   Ne Amerike 16 vjecaret i japin makines…
   Problemi ketu qendron tek edukata dhe kultura qe i kane dhene djalit kto.
   Nje tufe hajvanash…

   1. Ai pronari ka detyrim sipas ligjit te kerkoje karten e identitetit, eshte e njejta gje si t ´iu shesesh alkol te miturve.

 2. Na cate karin.
  Vjen deti era benzine.
  Rrace e mutit.
  Rruget i late me gjak, tani dhe detin.
  Shkon ne plazh, te duket bregu si zbarkimi ne normandi. Zagar pronar shezllonesh, letyre qoftesh dhe bythe botoks, vrima vrima dhjami.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *